Přemýšlíte, kam letos za zimními radovánkami? Co takhle do Slovinska?

Slovinsko je země mnoha tváří, nicméně v našich končinách není až tak populární, což je obrovská škoda. Slovinsko přitom ukrývá dechberoucí zimní střediska, která uspokojí jak začínající lyžaře, tak i opravdové profesionály. Jestliže vás tedy české areály příliš neuspokojují, ať už kvalitou, nebo obtížností sjezdovek, ale rakouské Alpy jsou pro vás příliš drahé, kompromisem je právě Slovinsko se svými Julskými Alpami.

Právě v Julských Alpách se nachází jedno z největších a nejznámějších lyžařských středisek ve Slovinsku. Kranjska Gora se rozprostírá na pomezí Rakouska, Itálie a Slovinska. Lyžování ve Slovinsku má dlouhou historii, přičemž první zmínku o něm na náhorní plošině Bloke zapsal historik Valvasor.

Podívejte se na skokanské závody

Jakmile se řekne lyžování ve Slovinsku, zřejmě vás jako první napadne Planica, kde se nachází největší mamutí můstek na světě, protože zrovna na něm se pořádají skokanské závody. Světová špička se snaží na mamutím můstku každoročně překonat světový rekord, který je 251,5 metrů. Pokud se vydáte na zimní dovolenou v termín, kdy se konají skokanské závody, můžete zhlédnout světovou elitu na vlastní oči.

Vitranc pro náročné lyžaře

Začátečníci, již se teprve s lyžemi seznamují, si na své přijdou na sjezdovce Gozd Martuljek. Jestliže patříte mezi pokročilé lyžaře, tak zvolte sjezdovku Podkoren. Pokud jste však opravdu náročným lyžařem, uspokojí vás svahy Vitranc I a II, na nichž se rok co rok koná Světový pohár mužů v obřím a klasickém slalomu.

Co se týká cen, lyžování Slovinsko vyjde levněji než Špindlerův Mlýn. Obrovskou výhodou je, že děti do šesti let lyžují zdarma. Snadno se v zemi domluvíte, neboť slovinština je velice podobná češtině. Zarezervujte si tedy co nejdříve ubytování, protože s blížící se lyžařskou sezónou se nabídka bude zužovat.