Jak na vodní kámen

Víte, jak na vodní kámen?

Už vás tato nepříjemnost také potkala? Měli jste problémy s myčkou, pračkou nebo jakýmkoli odpadem? Může to hodně potrápit a znepříjemnit nám život. Existenci vodního kamene si bohužel uvědomíme až v okamžiku, kdy nastane problém. Mnohem snadnější by bylo bojovat proti němu preventivně, ale to si stále ještě mnoho lidí neuvědomuje. Přitom se nabízejí prostředky, které by nás mohly velmi nepříjemných následků ušetřit. Nejsou drahé a snadno se aplikují. Můžete se na ně spolehnout, protože jsou kvalitní a vysoce účinné. Co nám tedy může pomoci k odstranění vodního kamene z potrubí?

Stačí zakoupit si nádobu velikosti dle spotřeby vody, do které se vloží kontejner se Siliphosem. Siliphos je kombinovaná směs polyfosfátů a křemičitanů ve formě sklovitých kuliček. Nasypou se do průtočné nádoby. Tyto kuličky brání usazování vodního kamene v potrubí i na topném tělese. Jde o ideální způsob, jak odstranit vodní kámen. Anebo můžete k odstranění vodního kamene použít ScaleStop. Jde opět o velice účinný prostředek, jehož speciální náplň přeměňuje rozpuštěné soli vápníku a hořčíku na krystalky, které rovněž brání usazování vodního kamene.

Teď, když už víte, jak na vodní kámen, bylo by jistě rozumné se podle toho zařídit. Nečekejte na problém, buďte předvídaví a řešte věci preventivně. Dlouhodobé pomalé usazování vodního kamene může vaše spotřebiče či potrubí dokonce zcela zničit. A myslete i na to, že tento problém se netýká jenom vašeho bytu nebo domu. Pokud vlastníte chatu, chalupu či penzion, i tady je potřeba proti vodnímu kameni vytáhnout do boje. Siliphos nebo ScaleStop vám s tím určitě pomohou.

S odstraněním vodního kamene vám poradí odborníci z Aquafiltry.cz.