Večírek pod širým nebem

Grilovací sezona tu bude coby kamenem dohodil. A s ní i čas večírků pod noční oblohou. Co všechno budeme potřebovat k tomu, aby si od vás hosté odnesli samé příjemné zážitky?

Věřte, že své hosty neoslníte večeří připravenou na sporáku. Zahradní párty se zkrátka neobejde bez kvalitního zahradního krbu nebo grilu. Rovněž se nevyplácí spoléhat se na počasí. Sázkou na jistotu tak pro vás bude zahradní stan. A v neposlední řadě své hosty nenechávejte postávat nebo sedět na nepohodlných židlích a investujte do kvalitních lehátek. Pak si můžete být jisti, že vaši pověst hostitele nebude hyzdit jediný šrám.

Grilovací sezona se blíží

Grilování k létu patří stejně jako sluníčko. Bez čeho se ale rozhodně neobejdete, to je kvalitní zahradní gril, tedy takový, který vám bude maximálně vyhovovat. Pořídit si můžete jednoduchý kotlík, ale i sofistikovanou grilovací sestavu v hodnotě několika tisíc korun. Z grilů máte na výběr mezi grilem plynovým, na dřevěné uhlí či elektrickým. Vynikající pokrm ale připravíte i na jednoduchém ohništi.

Plynový nebo na dřevěné uhlí?

Jakousi klasikou jsou grily na dřevěné uhlí, na které většina z nás nedá dopustit pro neopakovatelnou atmosféru a vůni, kterou vytvářejí. Žár ohně v kombinaci s vůní dřeva je zkrátka nenahraditelný. Nevýhodou grilů na dřevěné uhlí je však jejich delší rozehřívání a omezená možnost regulace teploty. Tu můžete lépe ovládat na grilu plynovém, který je navíc vybaven nerezovým poklopem, který umožňuje rovnoměrnou cirkulaci vzduchu pod ním. Pokrm je pak rovnoměrně propečený a šťavnatý. Užitečnou pomůckou je i zadní ohřev, na který si můžete odložit již upečené maso nebo třeba otoastovat housky.

Elektrický nebo ohniště?

Elektrické grily dělíme na ty pro použití v interiéru a ty pro venkovní použití. Mezi výhody elektrického grilu interierového bezesporu patří to, že jej můžete používat celoročně. Existují ale i speciální elektrické grily venkovní, které může být od pohledu k nerozeznání od grilu plynového či na dřevěné uhlí. Jídlu připravenému na elektrickém grilu ale bude bohužel chybět ona typická zemitá chuť, kterou získá například po grilování na uhlí. Ke grilování samozřejmě můžete použít i přenosné ohniště. Uvědomte si ale, že na otevřeném ohni se do připravovaného pokrmu uvolňují škodlivé látky. Naštěstí existuje spousta způsobů, jak toto riziko eliminovat, jako je například jeho nakládání do různých koření či hořčice.

Zahradní krby

Ozdobou zahrad bývají zahradní krby. Na výběr máte mezi krby mnoha tvarů, provedení a s různými povrchy. Zahradní krb tak můžete mít celobetonový, s fasádou různých povrchů a barev, s nerezovou stříškou či v luxusním provedení marmolit. Před topeništěm můžete mít žulovou desku, nebo černou pracovní desku. Pokud je grilování vaším koníčkem, doporučujeme vám pořídit si krb s udírnou.

Zahradní párty jedině pod zahradním stanem

Zahradní párty sice můžete uspořádat pod širým nebem, ale co budete dělat, když vám nebude přát počasí? Déšť, prudké slunce nebo třeba silný vítr, to vše vám může váš večírek pokazit. Pořídit byste si měli kvalitní zahradní párty stan. Na trhu jsou party stany různých rozměrů a velikostí. Vybírejte proto podle toho, kolik lidí se pod něj má vejít.

Zahradní nábytek

Bez čeho se na zahradní party neobejdete, to je kvalitní zahradní nábytek. Rozhodně nedovolte, aby hosté byli nuceni jen postávat nebo posedávat na nepohodlných židlích. Skvělým řešením pro večírky pod noční oblohou jsou lehátka. Hosté by se na nich měli uvolnit a večírek si s drinkem v ruce náležitě vychutnat. Pohodlné zahradní lehátko by svým tvarem mělo vyhovovat přirozenému stočení páteře.