Podnikáte? S tím pravým vozem to bude snazší

Automobil je dnes samozřejmostí v každé rodině. A neobejde se bez něj ani žádný podnikatel. Zejména, pokud při své práci potřebuje dopravovat zboží nebo materiál.

Užitkové vozy jsou pro výrobce a obchodníky nezbytné

Vlastníme-li obchůdek s potravinami nebo s dárkovým zbožím, řešíme dopravu zboží pravidelně. Někteří dodavatelé nám ho sice dovezou, nicméně, zejména je-li naše provozovna menší, musíme si dodávky často zajistit sami. Když máme dílnu, krejčovský salón, vyrábíme šperky nebo třeba keramiku, potřebujeme zase co chvíli doplnit materiál. A provozujeme-li, třeba jen sezónně, stánek na farmářských trzích, festivalech nebo městských slavnostech, je nutné přepravit na místo jak zboží, tak i celé zázemí. Potřebujeme tedy dostatečně velký užitkový vůz, van, nebo dodávku.

Jaký je vhodný vůz pro řemeslníky?

Instalatéři a další řemeslníci potřebují ke své práci jak rozličné nářadí, tak i materiál. K zákazníkům tedy nemohou cestovat jinak než vhodným autem. Při výběru vozu by vždy měli brát v potaz, jaký objem nákladu budou přepravovat. Pokud se jedná o nářadí a menší množství materiálu nebo přístrojů, mohou být dostačující pickupy. Větší náklad, třeba kompletní komponenty na pokládku dřevěné nebo plovoucí podlahy, pojme dodávka. Ideální jsou furgony, které mají prostor pro posádku oddělený přepážkou. A pomoci mohou i přívěsy. Sklápěč je zase nezbytný, pokud je naším oborem stavebnictví.

Minibusy a vany přepraví osoby i náklad

Vany, které zvládnou přepravit pět a více osob, v sobě skvěle snoubí výhody osobních a užitkových vozů. Můžeme je využívat jako rodinný vůz a zároveň v nich snadno přepravíme i větší náklad. Minibusy jsou skvělé, pokud zajišťujeme přepravu menších skupin osob, třeba dopravu zaměstnanců nebo transport z letiště.