Nenosit reflexní prvky je hloupé

Povinnost nosit reflexní prvky mimo město za snížené viditelnosti platí už od roku 2016. Krátce po tomto novém nařízení proběhlo několik akcí ze strany Policie České republiky, kdy strážníci na povinnost upozorňovali a rozdávali reflexní prvky. Většina občanů nařízení minimálně zaregistrovala. Bez reflexních prvků jich však dobrovolně chodí celá řada.

Nikdo vás nenutí navléknout se do reflexní vesty. Bohatě postačí malý pásek, decentní nášivka nebo třeba klíčenka. Prvků s reflexním opatřením se vyrábí skutečně spousta, vybrat si tak může každý.

Děláte to pro svůj život

Někdo může namítnout, že reflexní prvky nevypadají příliš moderně. Jistě že si nenašijete nášivku na nejnovější letní šaty, jejichž cenu před okolím pro jistotu tajíte. Nicméně takový malý reflexní pásek, který použijete jen na cestu a pak jej uklidíte do kabelky, vám určitě neublíží.

Když jdete ve tmě, nikdo z kolemjedoucích vozidel vás stejně nepozná. Neuvidí vám do tváře, zahlédne jen reflexní prvek. A přesně tak by to mělo být. Reflexními prostředky máte chránit svůj život.

Buďte raději vybavení

Zejména sportovní oblečení má často reflexní nášivky či proužky už od výroby. Podobně tomu bývá u dětských batohů a oblečení. O zbytek se však musíte postarat vy. Dobře vidět byste měli být, ať už po vozovce jdete pěšky, jedete na kole či koloběžce. Reflexní pásek si tedy vezměte na podvečerní projížďku na kole, protože nikdy nevíte, kdy se stihnete vrátit domů. Sbalte si ji s sebou i na akci u vašich přátel nebo zábavu ve vedlejší vesnici.

Jestli máte potíže pořád myslet na to, že byste si měli brát nějaký takový prvek, pořiďte si něco, co s sebou nosíte běžně. Co byste řekli například reflexním tkaničkám? Přívěskům na klíče? Svítícím ventilkům na kolo? Taháčku na zip? Je toho spousta. Nakoukněte do e-shopu Altima a vyberte si podle svého gusta.