Jak vybrat autobaterii do vašeho vozidla?

Každý majitel motorového vozidla čas od času musí investovat nějakou tu korunu do opravy. Kromě toho se stává, že vypoví službu stará autobaterie a je zapotřebí pořídit novou. S tím ale mohou nastat potíže, pokud nevíte, jaký typ zvolit.

Základní parametry, na něž si musíte dát při výběru baterie do auta pozor

V první řadě je nutné zvážit vhodné rozměry auto – baterie. Jednoduše řečeno se musí zařízení vejít do prostoru, který je k tomu ve vozidle určený. Neměl by s tím být problém, pokud používáte standardní evropský vůz, respektive automobil, jenž je pro zdejší trh určený. V tom případě jsou totiž rozměry klasických autobaterií stejné, mohou se lišit maximálně o milimetry. V každém případě je ale vhodné si správnou velikost naměřit podle staré baterie, kterou budete vyhazovat.

Dalším parametrem ke zvážení je napětí autobaterie. Běžné vozy využívají typy s napětím 12 V, pouze starší vozidla jezdí na baterie o napětí 6 V. Pakliže užíváte nákladní vůz, počítejte s tím, že nejspíše budete muset koupit 2 kusy dvanáctivoltových autobaterií.

V neposlední řadě se v obchodě informujte o kapacitě baterie. Zde záleží kromě jiného na tom, jestli máte vůz na benzín či diesel. U dieselových motorů je totiž praktické zvolit modely s vyšší kapacitou, alespoň 70 Ah.

Kde sehnat cenově výhodné autobaterie?

Zajisté chcete utratit co nejméně peněz. Proto využijte internetové obchody, kde zařízení stojí obvykle o něco méně nežli v běžných kamenných prodejnách. Bohatou nabídku kvalitních a cenově dostupných autobaterií naleznete na webu https://www.nekvinda-obchod.cz/1-autobaterie/. K dostání jsou zde modely pro všechny typy vozidel, osobních i užitkových, takže nebudete mít při výběru větší problém. U všech autobaterií jsou uvedené i výše zmíněné parametry, což výběr ještě usnadní.