První ekonomické dopady pandemie. V současné době jsou nejvíce postiženými odvětvími hospodářství zemí západního Balkánu, Chorvatska a Slovinska: cestovní ruch a hotelnictví, doprava a logistika (letecká doprava a TIR), restaurace a potraviny (tj. Výrobci potravin zaměřeni na italský trh). Negativní ekonomické důsledky ovlivnily také odvětví kultury a zábavní průmysl . Ztráty generované v důsledku pandemického výsledku, mimo jiné z z o. o. omezení leteckých a námořních spojení, uzavření hraničních přechodů pro osobní dopravu, zavedení závažných omezení pro provoz gastronomických zařízení nebo konečně dodržování občanů na základě výzev úřadů, doporučení pobytu v místě jejich bydliště a ne pobytu na veřejných místech. Vzhledem k tomu, že v některých zemích (Chorvatsko, Černá Hora a Albánie) je odvětví cestovního ruchu důležitým zdrojem příjmů (např. V Chorvatsku činí příjmy z cestovního ruchu přibližně 25% HDP), vleklá krize jistě omezí jejich hospodářský růst .

Dopad pandemie koronavirů (COVID-19) na ekonomiky západního Balkánu

První ekonomické dopady pandemie. V současné době jsou nejvíce postiženými odvětvími hospodářství zemí západního Balkánu, Chorvatska a Slovinska: cestovní ruch a hotelnictví, doprava a logistika (letecká doprava a TIR), restaurace a potraviny (tj. Výrobci potravin zaměřeni na italský trh). Negativní ekonomické důsledky ovlivnily také odvětví kultury a zábavní průmysl Ztráty generované v důsledku pandemického výsledku, mimo jiné z z o. o. omezení leteckých a námořních spojení, uzavření hraničních přechodů pro osobní dopravu, zavedení závažných omezení pro provoz gastronomických zařízení nebo konečně dodržování občanů na základě výzev úřadů, doporučení pobytu v místě jejich bydliště a ne pobytu na veřejných místech.

Chorvatsko, Černá Hora a Albániehttp://www.pelireality.cz/dopad-pandemie-koronaviru-covid-19-na-ekonomiky-zapadniho-balkanu-chorvatsko-a-slovinsko//

Vzhledem k tomu, že v některých zemích (Chorvatsko, Černá Hora a Albánie) je odvětví cestovního ruchu důležitým zdrojem příjmů (např. V Chorvatsku činí příjmy z cestovního ruchu přibližně 25% HDP), vleklá krize jistě omezí jejich hospodářský růst .