Zejména na východě déšť, co Svatý Martin?

Zvlněné frontální rozhraní ovlivňuje od středečního večera počasí v ČR. Zatímco doposud se vyskytly srážky spíše slabé, v následujících hodinách by měly v severovýchodní a východní části ČR sílit, očekáváme tam trvalejší déšť. Jinde se objeví srážky místy, na Z/SZ jen ojediněle. Tam bude také méně oblačnosti a to až polojasno, už nyní se tam velká oblačnost místy protrhává.

Víkendové počasí bude deštivé, ale jen zpočátku

Na východě území bude po většinu soboty pršet, srážkové pásmo by se mělo ale postupně odsouvat dále k východu a srážky budou v sobotu večer postupně slábnout a od západu ustávat. V noci na neděli se zejména v Čechách, kde bude už odpoledne převážně oblačno až polojasno a srážky se objeví ve východní části Čech místy, jinde jen výjimečně, začnou tvořit místy mlhy nebo nízká oblačnost, které pak uvedou na většině území nedělní den, ojediněle bude mrholit. Během neděle se oblačnost či mlhy na horách místy, jinde jen ojediněle, rozpustí a převládne jasno až polojasno.

S mlhami a nízkou oblačností listopad kamarádí, proto se během víkendu vrátí

Počasí v dalším týdnu bude kopírovat to nedělní

Nízká oblačnost, místy mlhavo a ojediněle, během týdne pak místy, mrholení nebo i slabý déšť. Takové počasí nás čeká v dalším listopadovém týdnu, připomínat bude skutečně velice důrazně současně vládnoucí období s nejkratším počtem hodin, kdy svítí sluníčko a panuje denní světlo. Tato doba se bude navíc ještě pár týdne zkracovat, mlhy a nízká oblačnost utvoří navíc dobré podmínky pro celodenní šero a brzký nástup tmy. Působí bohužel ponuře, smutně, ale co se týče listopadu, tak toho jsou přímo součástí,

Výhledově výraznější změna nepřijde

Podíváme-li se na čerstvou předpověď počasí do dalších dnů s výhledem až na týden či orientačně na 14 dní zjistíme, že bude pokračovat počasí ve znamení teplého proudění s častou inverzí teploty:

V pátek bude na východě zataženo s deštěm, jinde oblačno a srážky ojediněle.

Minima: 10 až 6°C, na Z 2°C
Maxima: 7 až 11°C, na Moravě a ve Slezsku 13 až 17°C
Vítr: JZ/Z 1-5m/s, na Moravě a ve Slezsku J/JZ 3-7m/s místy nárazy 15m/s
Srážky: Na V 1-20mm
Pravděpodobnost: Na V 75-100%

V sobotu bude v Čechách oblačno až polojasno, místy mlhy. Večer od západu až skoro jasno. Na východě většinou zataženo, občas déšť. Na východní Moravě a ve Slezsku i trvalý.

Minima: 11 až 7°C, Čechy 7 až 3°C
Maxima: 6 až 10°C
Vítr: JZ/Z 1-5m/s
Srážky: Na V 3-20mm
Pravděpodobnost: Na V 85-100%

V neděli očekáváme nízkou oblačnost, místy mlhy a ojediněle mrholení. Během dne místy polojasno.

Minima: 7 až 3°C
Maxima: 7 až 11°C

V pondělí předpokládáme skoro jasno až polojasno, místy nízkou oblačnost a mlhy. Během dne oblačno, místy mrholení.

Minima: 9 až 5°C, na Z 5 až 1°C
Maxima: 9 až 13°C


Od úterý do pátku očekáváme převážně zataženo až oblačno, místy slabý déšť nebo mrholení. Místy, postupně ojediněle, mlhy. Ojediněle polojasno.

Minima: 10 až 5°C, na Z 7 až 2°C
Maxima: 7 až 12°C, místy, hlavně na JV/V až 15°C