Vyberte si ten ten pravý vibrátor!

Vibrátor ocení nejen ženy, které jsou momentálně samy. Dokáže nám zpestřit i partnerský život. Navíc je dávno pryč doba, kdy se ženy ostýchaly si vibrátor pořídit. Dnes je povoleno o jeho výběru hovořit zcela otevřeně. Jak tedy najít toho pravého společníka pro oživení sexuálního života?

Z jakých typů si můžeme vybrat?

Kromě klasických vaginálních vibrátorů jsou dostupné i přístroje určené ke stimulaci klitorisu nebo bodu G. A pokud toužíte po maximální stimulaci, můžete si pořídit typ, který obsáhne všechny tyto zóny. Nebo raději upřednostníte speciální anální vibrátor? Dostupné jsou i nasazovací modely a typy, které se schovají v kalhotkách; odvážnější ženy v nich mohou směle vyrážet na procházky. Nezdráhejte se a směle vybírejte vibrátory dle vašeho gusta.

Plast, silikon, kov? Jaký materiál zvolit?

Na trhu je široká nabídka modelů z nejrůznějších materiálů. Kromě typů s měkkým povrchem tak můžeme zvolit i vibrátor kovový, skleněný či dřevěný. Nejoblíbenější ale jsou příjemnější a tvárnější materiály, zejména silikon a gel. Dokážou se totiž skvěle přizpůsobit vašemu tělu. K dostání jsou dokonce i vibrátory s povrchem z umělé kůže.

Vibrátor nebo dildo?

Mnohé z nás tyto dva termíny zaměňují. Vibrátor a dildo totiž na první podhled vypadají stejně. Velký rozdíl je ale v jejich funkčnosti; dildo není opatřeno vibračním zařízením.

Velikost je důležitá

Při výběru bychom rozhodně měli věnovat pozornost správné velikosti. Ale pozor, obvykle zdaleka neplatí „čím větší, tím lepší“. Vibrátory jsou běžně dostupné ve velikostech od cca 5 cm až do cca 40 cm. A právě ty obrovské často končí nevyužité.

Klasický, nebo moderní design?

Tvar a velikost už zdaleka nejsou jedinými kritérii, podle kterých se je možné orientovat. Stále větší důraz je kladen i na design. Kvalitní sexshop obvykle nabízí nejrůznější tvary včetně zvířátek a fantastických motivů.