Štědrý den se blíží, objevte v sobě vánočního ducha

Vánoce, Vánoce přicházejí, zpívejme přátelé. Úryvek jedné z nejklasičtějších vánočních koled nás vyzívá k tomu, abychom přivítali časy klidu a míru s otevřenou náručí. Jak se ale na vánoční čas každoročně naladit? Písničkou, filmy, možná i počítačovými hrami.

Vánočních písniček je skutečně velká spousta. Od začátku adventu je každý den můžeme slýchat v nejednom rádiu.

Někteří interpreti čas od času přijdou před koncem roku s novým vánočním albem. Letos se pro tento krok rozhodla například Lucie Bílá, jejž vydala povedenou desku s názvem Bílé Vánoce Lucie Bílé.

Velmi vydařené vánoční písně skrývá i album Janka Ledeckého 12 vánočních nej, které vyšlo před pár lety. Pak mezi klasiku patří samozřejmě třeba John Lennon a jeho Happy Christmas nebo písnička Last Christmas od skupiny Wham.

Co by to bylo za Vánoce, aby každý z nás nezhlédl alespoň jeden vánoční film či klasickou českou pohádku. Za sebe mohu říct, že bych neměl ty pravé Vánoce bez americké komedie s Arnoldem Schwarzeneggerem Roliničky kam se podíváš, v originále Jingle All the Way.

Poslední tři roky se však vždy naladím na tu správnou atmosféru, když si na počítači pustím starou, zato velmi chytlavou, hru Santa Claus in Trouble. I přesto, že je tato „skákačka“ opravdu primitivní, dokáže mě u pc udržet na dlouhé hodiny.

Prozraďte, co vás každý rok naladí na vánoční notu?