Rusko? Země nesčetných krás a tajemství

Plánujete dovolenou? Zapomeňte na přelidněná přímořská letoviska. Zkuste to letos jinak, dobrodružněji. Co třeba se vydat do Ruska?

Rusko je zemí nejen pro ty pravé dobrodruhy. Čtyřtisícové hory zvedající se ze sibiřských plání – představujeme vám nejvyšší sibiřské pohoří Altaj. Za perlu Sibiře je pak právem považováno uhrančivé jezero Bajkal. Činné sopky, hory a ta pravá divočina na vás čekají zase na Kamčatce. Největší země světa má bezesporu co nabídnout.

Kavkaz, nebo Kamčatka?

Milujete hory? Co tedy Kavkaz s nevyšší horou Elbrus? Ne nadarmo se o něm hovoří a píše jako o nejkrásnějším pohoří světa. Hledáte ten pravý klid? Žádnou civilizaci, žádný internet, ani mobilní připojení? Jen divokou přírodu v té nejsyrovější podobě? Ráj na spisovatele, básníky a osamělé duše čeká na Kamčatce.

Moskvu nevynechejte

A pak hurá do města. Moskva je sice některými vynášena do nebes, jinými zatracována. V každém případě byste si měli udělat vlastní obrázek. Historické památky v samém centru a jeho okolí jsou bezesporu úchvatné. Z dalších měst byste pak samozřejmě neměli minout ani Petrohrad, Novgorod, a pokud si troufnete na opravdu dalekou cestu třeba Transsibiřskou magistrálou, tak Vladivostok.

Na cesty se nevydávejte bez platného víza!

V žádném případě ale nezapomeňte na vízum do Ruska, bez něhož se vám nepodaří překročit hranice. To vám pomůže obstarat cestovní kancelář, u které si pořídíte zájezd, nebo pokud se rozhodnete po zemi cestovat tzv. na vlastní pěst, o něj můžete zažádat i online.

Obraťte se na ruskevizum.cz

Například na stránkách ruskevizum.cz vám pomohou obstarat i nezbytné pozvání, jež budete nuceni přiložit i s vyplněným formulářem, pasovou fotografií, kopií pasu a sjednaným cestovním pojištěním. Ujistěte se, že veškeré potřebné dokumenty budete mít pohromadě s dostatečným předstihem. Rusko za návštěvu rozhodně stojí a byla by škoda, kdybyste o tento zážitek přišli kvůli byrokratické chybičce.