Obyvatele Prahy 6 děsí nové nákupní centrum na Bořislavce

U Evropské ulice konkrétně na Bořislavce v Praze 6 vyroste další obchodní centrum.

V Praze 6 na Bořislavce asi vyroste nové obchodní centrum, které postaví developerská firma KKCG. Obyvatelé na rozhraní Dejvic a Vokovic bydlící v blízkosti ulice Evropská se bojí že přitáhne na Evropskou ulici která je už dnes dopravně hodně zatížená další auta. Milovníci nakupování mohou možná slavit, ale dopravní ruch se asi zvýší.

vizualizace obchodního centra Bořislavka

vizualizace obchodního centra Bořislavka

To se ale nelíbí místním obyvatelům, kteří se bojí, že bude mít stavba negativní dopady na životní prostředí. Obchodní a administrativní centrum Bořislavka s osmi sty parkovacími místy, zásobováním, novými obchody a přílivem zákazníků se může nepříjemně podepsat na životním prostředí. Existují oprávněné pochybnosti že do obchodního centra na Bořislavce budou na nákupy nebo do práce v kancelářích všichni jezdit metrem,

vizualizace obchodního centra Bořislavka

vizualizace obchodního centra Bořislavka

Co bude zahrnovat nové obchodní centrum na Bořislavce?

Více než 24 000 m2 pronajímatelných ploch třídy A ve čtyřech kancelářských budovách formovaných do nepravidelných přírodních tvarů-krystalů, je zasazeno do kontinuální spodní části stavby s 10 000 m2 maloobchodních prostor včetně restaurací a kaváren, které plynule přechází do terasových zahrad a parkových ploch. Každé kancelářské patro s efektivním kancelářským modulem 2,7 bude poskytovat plně zařízené čajové kuchyňky a toalety pro všechny nájemce. Kancelářské jednotky mohou mít výměru od 200 m2 do 1 300 m2 na jednom podlaží. BOŘISLAVKA CENTRUM je výjimečným místem s perfektní vizibilitou a je ideální adresou pro sídla velkých nadnárodních ale i tuzemských společností.

KKCG Real Estate v srpnu 2012 ukončila transakci vedoucí k zakoupení projektové společnosti Shopping and office centrum Bořislavka s.r.o. na Evropské třídě spojující centrum hlavního města České republiky s mezinárodním letištěm Václava Havla .