Červený vrch Praha 6 na rozhraní Dejvic a Vokovic

Rozvíjející se klidná i zelená oblast na rozhraní Dejvic a Vokovic nabízí veškeré možnosti pohodlného městského života se skvělou dostupností do přírody i do centra. Lokalita Červeného vrchu získala vybudováním prodloužení metra trasy A další přidanou hodnotu. Nové stanice metra Bořislavka a Nádraží Veleslavín podstatně zvýšili zájem o lokalitu Červeného vrchu, která před vybudováním metra byla některými zájemci o bydlení v této lokalitě považována za poněkud dopravně vzdálenou. Přírodní rezervace Divoká Šárka s koupališti tři stanice tramvají.

stanice metra trasy A Bořislavka

stanice metra trasy A Bořislavka

K pronájmu byt 2+kk v novostavbě Terasy Červený Vrch, Praha 6 – Vokovice

Přírodní rezervace Divoká Šárka se nachází na skalnatých úbočích Šáreckého potoka (mezi soutěskou Džbán a Čertovým mlýnem) a na stepích nad ním, zejména na jeho pravém břehu. Stepi potom přecházejí do rozsáhlého lesa, což tak vytváří jeden z nejrozsáhlejších pražských parků. Veškerá občanská vybavenost v lokalitě Červeného vrchu je na dosah – školy, Montessori školka, škola i gymnázium Duhovka, mezinárodní školy ve vzdálenosti deseti minut autem (Nebušice, Střešovice, Riverside school). Poliklinika, obchody, restaurace, služby. Do centra Dejvic jen jednu nebo dvě stanice metrem, nebo je možné využít tramvaje jedoucí po Evropské třídě. Červený vrch je autem nebo tramvají dopravně vzdálen na pražský okruh či na letiště 15 min autem. Pokud jde o bydlení Červený vrch na Praze 6 zahrnuje tyto ulice: Nepálská, Tibetská, Irská, Skotská.

Občanské sdružení Červený vrch – Praha 6 – Vokovice

bytový dům v ulici Tibetská projet Terasy Červený vrch postavený firmou Skanska a daný do prodeje v roce 2001

bytový dům v ulici Tibetská projet Terasy Červený vrch postavený firmou Skanska a daný do prodeje v roce 2001

Jaké je bydlení v ulici Irská, chtěl by někdo raději bydlet v ulici Skotská. Kteří známí lidé bydlí v ulici Tibetská? Jaký je výhled z bytů v ulici Nepálská? Jak stoupli ceny bytů, které si majitelé pořídili v roce 2001, když se byty v projektu Červený Vrch prodávali. Víte o tom, že projekt Červený Vrch postavila firmy Skanska? U Evropské ulice v Praze 6 vyroste další obchodní centrum.

vizualizce zveřejněná v Pražském deníku v článku "Místo zeleně další administrativní budova. Bořislavka má stát do tří let". Moc pěkná je běžkyně na širokém zeleném chodníku a pěkný je i přechod přes Evropskou, který byl s výstavbou metra zrušen. Auto široko daleko žádné, zkrátka idylka.

vizualizce zveřejněná v Pražském deníku v článku “Místo zeleně další administrativní budova. Bořislavka má stát do tří let”. Moc pěkná je běžkyně na širokém zeleném chodníku a pěkný je i přechod přes Evropskou, který byl s výstavbou metra zrušen. Auto široko daleko žádné, zkrátka idylka.

Za kolik se prodávali byty v objektu F v projektu Terasy Červený Vrch v roce 2001

Terasy Červený vrch – přehledový plánek lokality

Terasy Červený vrch – přehledový plánek lokality

Centrum Bořislavka by podle investora společnosti KKCG mělo být další kancelářské a obchodní středisko, office & shopping centra. Sotva skončí výstavba prodloužené linky metra A na Motol, vznikne na Evropské další staveniště. Přímo nad novou stanicí áčka začne společnost KKCG budovat Centrum Bořislavka. Budova měla původně začít růst již v roce 2008. Kvůli ekonomické krizi však byl projekt pozastaven. Naskýtá se řada otázek s projektem souvisejících. Třeba jak dopadne s návštěvností konkurent OC Šestka. Nebo Billa a další obchody v centru sídliště Červený vrch. Zda není stanice metra posunuta ze sídliště právě za novým obchodním centrem. Zda není kanceláří přeci jen už dost. Jak přispěje bořislavské centrum svému okolí novými zhruba 5.500  pojezdy aut denně.