Na masáž nohou Praha si zajděte do Satori Spa

Reflexní masáž nohou pochází ze starověké Indie a Číny, kde ji tamní lékaři používali jako terapii již před více než 5000 lety. Odsud se technika reflexní masáže chodidel rozšířila do Japonska, starověkého Egypta a dnes je uznávanou masážní technikou.

Masáž nohou není jen pro jejich uvolnění

Kdo si myslí, že masáž chodidel slouží pouze k uvolnění jich samotných, plete se. Chodidlo je považováno za místo, kde jsou umístěny reflexní body, které umí ovlivnit činnost a zdraví jiných tělesných orgánů. Existuje reflexologická mapa lidských chodidel, která přesně označuje body i plosky, a jejich vztah k jednotlivým orgánům těle. Moderní mapa nepochází ze starověké Číny. Vytvořil ji zhruba před sto lety americký lékař William Fitzgerald. Ten zkoumal lidové léčitelství původních obyvatel Ameriky, Indiánů, a právě díky poznatkům získaným od nich vytvořil mapu chodidel, která se používá v moderní reflexologii.

Zajímavé je, že reflexní body jsou na levé a pravé noze téměř identické. Jelikož ale naše tělo není co do orgánů zcela symetrické a některé orgány, jako srdce nebo játra, nejsou párové, liší se právě díky tomu částečně i reflexní mapa pravého a levého chodidla.

TIP: Masáž nohou Praha

Reflexní masáž chodidel od profesionálů

Předpokládá se, že správným tlakem vyvinutým na určité konkrétní body chodidel dokážeme ovlivnit aktuální zdraví orgánů našeho těla, ale i na ně pozitivně působit z hlediska prevence. Kvůli masáži chodidel nemusíte chodit k žádnému lidovému léčiteli. Kvalitní wellness centrum a masážní salon tuto metodu dobře ovládá. Hledáte-li „Praha masáž nohou“, zajděte si do Satori Spa. Ve wellness centru se kromě relaxačních masáží specializují rovněž na profesionální masáž nohou.

Satori Spa

V Satori Spa vám nabídnou relaxační i speciální masáže. Kromě toho zde nechybí jacuzzi bazének a saunové centrum pro 25 lidí. Nádherné prostředí wellness salonu vám pomůže si odpočinout a zbavit se nahromaděného stresu.