Hurá na africké Safari!

Na safari do Afriky? Skvělý nápad? Kdy? Až se samozřejmě otevřou hranice? S plánováním své cesty však můžete začít už dnes!

Bezútěšné suché pouště, vlhké a horké tropické pralesy i vyprahlé náhorní plošiny. Ale také dech beroucí laguny, říčky a mokřady přikryté dekou z bílých květů leknínů s pestrou flórou a faunou. Značnou část černého kontinentu stále tvoří panenská příroda, byť je její uchování den co den ohrožováno civilizačním tlakem. Vítejte v Africe!

Kam vyrazit?

Afrika, třetí největší kontinent světa rozhodně má co nabídnout. Ráj pro fotografy, dobrodruhy, básníky i snílky. Kam vyrazit? Do klimaticky příznivějších subtropů na nejsevernější, nebo naopak nejjižnější část kontinentu? K Viktoriiným vodopádům? K nejvyššímu pohoří Kilimanžáro? Máme pro vás něco lepšího! Nefalšované safari v pravém slova smyslu!

Jedinečná Afrika

Safari Afrika? Jednoznačně správná volba. Alespoň na pár okamžiků se postavit tváří v tvář majestátnímu králi zvířat? Ne tak doslova, ale v bezpečné vzdálenosti určitě. Vaší cílovou destinací bude delta řeky Okavango, právem se řadící mezi nejkrásnější místa Afriky vůbec. Jedinečnost této oblasti dokazuje mimo jiné fakt, že figuruje jak na seznamu UNESCO, tak i mezi sedmi přírodními divy Afriky.

Kdy vyrazit? 

Jste-li milovníky zvířat, budete tu přímo v ráji. Nejvhodnějším obdobím pro návštěvu delty je mezi červnem a srpnem, kdy se řeka v tomto místě rozlije až na rozlohu patnácti tisíc kilometrů čtverečních. Právě z tohoto důvodu se v tomto období k deltě stěhuje obrovské množství divoké zvěře, ať již se jedná o slony, hyeny, antilopy, hrochy, zebry, krokodýly stejně jako ptactvo různých druhů.

Jako z filmu Bohové musejí být šílení

Narazit ovšem budete moci i na některé z tamních domorodých kmenů. Safari Botswana vás ovšem zavede i do dalších přírodních rezervací, jako jsou Linyanti a Chobe. Zde vás čekají velké smečky lvů, antilop a obrovská stáda slonů.

Botswana zkrátka bezesporu bude nezapomenutelným zážitkem. Pamatujete na film Bohové musejí být šílení? Ten se natáčel i v Botswaně!