Dopravní značení se dá i pronajmout

Vypůjčit za peníze se dnes dá kde co, ale málokdo by řekl, že i dopravní značení. Půjčuje ho například společnost Top znak, která se podílí na spoustě významných staveb a projektů. Řeší například světelnou signalizaci, zabezpečení dopravních uzavírek nebo instalaci zpomalovacích prahů.

Dopravní značení si pochopitelně nemůže na komunikaci instalovat, kdo chce. Abyste si mohli značky pronajmout, je potřeba disponovat dopravně inženýrským rozhodnutím, projektem dopravně inženýrského opatření potvrzeným Policií ČR. Ten pomáhá společnost Top znak také zpracovávat. Výjimku tvoří vaše vlastní komunikace – značky je možné bez speciálních povolení instalovat například v uzavřeném firemním areálu.

Jaké dopravní značení se dá pronajmout?

Prakticky jakékoliv. S klasickým svislým dopravním značením není žádný problém, ale víte, že se dá pronajmout i to vodorovné? Realizuje se pomocí žluté reflexní fólie šířky 120 mm, tato fólie se dá později prostě sloupnout. Pronajímají se také semafory pro kyvadlové řízení dopravy, plastová svodidla, přechodové lávky pro pěší či plastové a kovové zábrany. O dočasné dopravní značení Praha je zájem zejména tehdy, když se něco rekonstruuje.

O dopravní značení je potřeba se starat

Některé typy značení jsou na ušpinění náchylnější než jiné. Značky mohou být od bláta, v zimě skryté pod vrstvou sněhu – je potřeba se o ně starat. I tohle dokáže zajistit společnost Top znak. Většina jejich zákazníků má zájem o kompletní služby, nechtějí nic řešit svépomocí. Top znak jim může nabídnout třeba i každodenní kontrolu dopravního značení, aby bylo vše v nejlepším pořádku. Samozřejmostí je závěrečná demontáž a uvedení komunikace do původního stavu.

A komu se pronájem dopravního značení vyplatí? Jednoznačně všem, kteří značky, dopravní kužely, semafory, svodidla, zábrany apod. nepotřebují natrvalo.