Zájem o 3D tisk na zakázku stoupá, necháte si i vy něco vytisknout?

3D tisk je bezpochyby technologií, která má potenciál. Už dnes se využívá v architektuře, průmyslu, zdravotnictví, vzdělávání či šperkařství a v budoucnu bude způsobů a možností využití jistě přibývat. Nejde však jen o firmy, i mnozí jednotlivci kolikrát využívají kouzlo 3D tisku. Své by o tom mohli vyprávět ve firmě Sharplayers.

Sharplayers je startup, který se chytil příležitosti. Pochopil, že 3D tisk není jen nějaký chvilkový rozmar, nýbrž skvělá myšlenka, která pomáhá šetřit čas i peníze. Nejlepší nápady na podnikání prý vychází z vlastních potřeb a přesně tak vznikli i Sharplayers. CEO Tomáš Mráz kdysi potřeboval svůj zhmotnit svůj sen a nevěděl, na koho se obrátit. Nakonec začal sám studovat 3D tisk, obor ho nadchl, a tak se rozhodl pomáhat druhým. Spolu se svým týmem dokáže oživit i váš nápad či vizi.

Jak může běžný člověk využít 3D tisk?

Divili byste se, ale případů je spousta. Z těch úplně běžných, s nimiž se v Sharplayers setkávají, jmenujme například:

Rozbije se vám nějaký spotřebič a potřebujete jednu jedinou součástku. Samotná se koupit nedá a dávat tisíce za nový spotřebič je zbytečné. Součástku si necháte vytisknout.

Děti ztratí jednu šachovou figurku. Budete kvůli tomu kupovat celé nové šachy? I vzhledem k udržitelnosti bychom neměli věci jen tak vyhazovat, měli bychom se je snažit opravovat. Nechte si chybějící figurku vytisknout!

Toužíte po originálním obalu či stojánku na telefon, který na Aliexpressu prostě nemají? Nebo jste viděli nějaký pěkný, ale je šíleně drahý? 3D tisk na zakázku je řešením!

Chcete své drahé polovičce dát skutečně originální šperk, který nemá jen tak někdo? Navrhněte vlastní a nechte si ho vytisknout. Nemusíte ani umět s žádným speciálním softwarem, stačí nakreslit vaši představu a odborníci vám ji vymodelují.

V Sharplayers už lidem pomohli splnit mnoho snů. Tiskli rekvizity pro firmy, figurky, modely rodinných domů, budovy pro modelové kolejiště ve Vídni, ozubená kola, formy pro odlévání, krytku objektivu Nikon, dekorace a mnoho dalšího.

3D tisk není až tak drahý

Pokud se domníváte, že 3D tisk je šíleně drahý, zřejmě máte tuto informaci zafixovanou ještě z dob, kdy se s ním začínalo. Dnes už nejde o nic cenově nedostupného. Cena 3D tisku se odvíjí od materiálu, velikosti, doby tisku, požadovaných detailů a doplňkových prací, jako jsou povrchová úprava, modelování apod. Nelze tedy jednoznačně říct, kolik za co zaplatíte. Drobnosti se však dají vytisknout už od 200 korun. Chcete-li si udělat přibližnou představu, podívejte se na případové studie realizovaných zakázek na webu Sharplayers.cz. Najdete mezi nimi drobnosti i větší modely.

Sharplayers spolupracuje také s firmami

3D tisk na zakázku však není pouze službou pro jednotlivce. Velmi často ho využívají také firmy, a to zejména pro výrobu jednoduchých reklamních předmětů či prototypů. 3D tisk je často nejlevnější cestou, jak zhmotnit původní myšlenku a kolikrát je výsledkem dokonce funkční prototyp – dá se osadit elektronikou, nabarvit, zbrousit apod. Jednou z nedávných povedených zakázek tohoto typu v Sharplayers byla výroba prototypu kytarového efektu.

Nadšenci do 3D tisku si mohou modely i stahovat

Rádi byste si vyzkoušeli nechat něco vytisknout, ale nemáte představu co? Existuje řada webů, na nichž lidé zveřejňují své modely, některé zdarma pod licencí CC, jiné placené. Vám tak stačí model jen stáhnout nebo poslat odkaz do Sharplayers. Máte-li vlastní nápad, stačí ho jakkoliv popsat či nakreslit, v Sharplayers ho vymodelují. Ti šikovnější mohou také poslat rovnou vlastní 3D model. Odborníci vyberou vhodný materiál, nacení zakázku a brzy budete mít svůj výrobek či prototyp doma.