Zahradní lehátka – komfort na čerstvé vzduchu

Zima pomalu předává svou vládu jaru a my začínáme myslet na zahradní radovánky. Těšíme se na grilovačky s přáteli či relax s knihou ve stínu stromů. To vše se neobejde bez pohodlných zahradních lehátek. Útulný může být nejen váš byt nebo dům, ale také zahrada. Zahradní nábytek je věrným společníkem pozdních snídaní na verandě a při čajové party v zahradě za teplých letních večerech.  Nabídka zahradního nábytku včetně zahradních lehátek je obrovská.

Nábytek z plastu – levná klasika

Jednoduchý nenápadný design se hodí do téměř každého prostoru.

Výhody: plastový nábytek je poměrně levný. Kromě toho je možné jej používat jak v létě, tak v zimě, protože odolá jak letnímu teplu, tak únorovým mrazům bez deformací.

Nevýhody: Životnost plastu je bohužel omezená. A to je možná jeho jediná významná nevýhoda. Kromě toho je téměř nemožné opravit zlomenou nohu nebo stůl.

Výhody a nevýhody dřevěných zahradních lehátek

Co může být více harmonické mezi stromy a květinami než dřevěný nábytek? Díky rozmanitosti přírodních odstínů a povrchových úprav se dřevěné zahradní lehátka hodí do jakéhokoli stylu.

Výhody: vnější přitažlivost a přirozenost materiálů. Vkusně zdobený dřevěný nábytek dokonale zapadá do designu krajiny a potěší vás mnoho let, protože dřevo je odolný a trvanlivý materiál, který lze v případě potřeby opravit.

Nevýhody: závislost na povětrnostních podmínkách, hořlavost. Nanášení speciálních látek a laků chrání před změnami teploty a vlhkosti.

Ochrana před deštěm a sluncem v zahradních párty stanech

Nabídka zahradních párty stanů není o nic menší než nabídka zahradních lehátek. Při výběru stanu zohledňujte kvalitu materiálů – voda přes plášť nesmí prosakovat a konstrukce musí být pevná, aby vám párty stan neuletěl při větším poryvu větru. Dokonalá ochrana před deštěm a letním sluncem!

Jak si správně vybrat zahradní lehátko!