Zahradní krby, které dokážou opékat, rožnit i udit

Zapomeňte na zpracované výrobky, jakými jsou různé párky, špekáčky a klobásky a volte raději libové maso, ryby nebo mořské pochoutky. Pokud se chystáte na zahradní grilování a grilovat třeba hamburgery, udělejte si své vlastní – domácí, a to z čerstvě mletého masa. Určitě nekupujte balené mleté ​​maso ani maso marinované

Není nad vlastní marinádu

Marinády si dělejte své vlastní a určitě každý kousek masa, který poputuje na zahradní gril, marinujte.

Věděli jste například, že v takovém steaku marinovaném v pivu, se dramaticky snižuje množství chemikálií, které se do něj dostaly průmyslovou výrobou masa (steroidy, antibiotika a podobně)?

Vše, co grilujete či opékáte, nepřepalujte!

Opečené dozlatova ano, ale černé a spálené nikdy! Dejte na to pozor! Takové maso totiž obsahuje velké množství toxických, a karcinogenních látek, které podporují nejen vznik rakoviny, ale i mnoha další onemocnění tlustého střeva, žaludku a podobně

Maso zpracovávejte při nízké teplotě. Ideální je, pokud jej chráníte před kouřem či přímým plamenem. Myslíte, že to není při takových přípravách masa možné? Ale je! Stačí si pořídit žulový pečící kámen nebo zadní topeniště. Důležité je i to, aby tuk nestékal přímo do grilu, proto je dobré podložit ho například alespoň alobalem.

Vyhněte se různým nezdravým přílohám, jakými jsou majonézové saláty či bílé pečivo. Zvolte hodně čerstvé zeleniny, čímž zelenější (mnoho listových salátů) a barevnější (červená a žlutá paprika, rajče, cibule bílá, červená), tím lepší.

Pokud chcete dělat různé dipy a dresinky, tak s přidáním bílého jogurtu a když pečivo, tak tmavé, celozrnné.

Místo dezertu grilované ovoce

Jak už to tak bývá, po slaném přijde zákonitě chuť na sladké, tedy na nějaký ten dortík, dezertík. Zavrhněte však koláče a sušenky a vyměňte je za grilované ovoce. Možná vás to překvapí, ale i takové sladkosti ze ZAHRADNÍHO GRILU  nebo ZAHRADNÍHO KRBU jsou velmi chutné, nenáročné na přípravu a mnohem zdravější než moučník.