Vytvořte si doma dokonalé hygge, 5 tipů jak na to!

S fenoménem hygge se určitě setkal každý, je to ten známý, veselý a mírně nostalgický pocit, který nás čas od času přepadne. Hygge bývá obecně spojováno s chutí, například když znovu ochutnáte narozeninový dort, který pro vás pekla vaše babička, když jste byli ještě děti. Můžete si jej spojit také se světlem, které se ve správný moment zbarvilo tak, že ve vás vyvolá radostné asociace a vzpomínky na vaši první dovolenou. Je vám to povědomé? 

Hýčkejte si svoje hygge za každých okolností

Roční období pomalu přechází do podzimu a s ním i drobné splíny, které mají do správného hygge daleko. Mnozí z nás pociťují změny nálad, únavu i vyčerpání a jsou přesvědčeni, že na vině je právě nadcházející podzim. Pokud si říkáte, že je čas vzít celé usínající roční období “na milost”, zde jsme pro vás sepsali 10 důvodů, proč milovat podzim.

Vychutnejte si atmosféru

A protože hygge je hlavně o příjemné atmosféře, dali jsme u nás v Bella Rose hlavy dohromady a sestavili 5 tipů, díky kterým si vytvoříte krásnou hygge atmosféru i u vás doma!

Chvilka pro sebe

Není nic lepšího, než se schoulit do vašeho oblíbeného křesla s rozečtenou knihou, velkým hrnkem horkého nápoje a zapálenou svíčkou. Vyberte si takovou svíčku, která vám je svým designem a vůní nejbližší. U nás v Bella Rose milujeme svíčky s opojnou vůní kašmíru, santalového dřeva i sladkou pižmovou vůni, která má nevysvětlitelně nostalgický nádech.

Plédy

Ať už se chystáte odpočívat na pohodlném gauči nebo chcete načerpat poslední zbytky slunečních paprsků před dlouhou zimou na terase, teplý pléd bude váš nejvěrnější společník! My si posezení bez nich snad už ani nedovedeme představit. Vybírat můžete z velkého množství tkaných, prošívaných s hřejivou vrstvou a dokonce i pletených, jsme si jisti, že jejich barvy a vzory rozsvítí každý koutek.

Světýlka

Je li něco, co s atmosférou kdekoliv udělá absolutní divy, jsou to světýlka. Různé řetězy, lampičky a světelné dekorace u dávno nejsou doménou jen období adventu. Dnes s nimi můžete velmi snadno doladit atmosféru kdekoliv u vás doma. Doplňte s jejich pomocí dětský pokoj, terasu nebo umístěte světelný drátek na slavnostně prostřený stůl, jsme si jisti, že atmosféra bude přímo kouzelná!

Společné večeře

Dnešní uspěchaná doba si žádá rychlé reakce téměř na všechno, proto pokud vám nezbývá příliš času na všechny vaše přátelé, jednoduše uspořádejte večeři! Nemusíte se honosit menu po vzoru michelinských restaurací, jediné co stačí je, že budete všichni spolu.

Nenechte se rušit

Maily, telefonáty, nekonečné zvonění, vrnění, cinkání a nekončící příval notifikací, které nás ani na moment nenechají vydechnout. Každý to jistě někdy zažil, ten moment, kdy by se nejradeji ocitnul na opuštěném ostrově nebo uprostřed vysokých hor bez signálu. Ve chvíli, kdy si budete chtít užít opravdové hygge, zvolte si na svém telefonu režim letadlo a užívejte si aspoň na pár hodin denně zasloužený klid.

Doufáme, že jsme vám předali alespoň trochu inspirace pro nadcházející období a díky ní, budou vaše hygge chvilky zase o něco bohatší. Vyzkoušejte jeden tip po druhém a užijte si pohodový podzim.

Za celou Bella Rose,

Nikola