Turnaj v chorvatském Umagu nabídl skvělou tenisovou podívanou

Začátkem minulého týdne se uskutečnil tradiční červencový ATP turnaj kategorie 250 v krásném chorvatském tenisovém areálu , který je několik metrů vzdálený od moře. Turnaj s číslovkou dvacet sedm přinesl při krásném slunečném počasí parádní podívanou a všudy přítomnou přátelskou atmosféru.

Na turnaji zazážil ve čtyřhře slovenský Martin Kližan se svým deblovým partnerem Španělem Davidem Marrerem a získali titul nad domácími hráči. Ve dvouhře dosáhl životního tenisové úspěchu Andrej Martin, když postoupil do finále v singlu, ve kterém prohrál s Italem Fabiem Fogninim ve dvou setech a poprvé v kariéře postoupil do top100 hráčů v žebříčku (nejvýše byl na 105.místě v žebříčku ATP).

Během  devíti dnů se na turnaji představila celá řada skvělý tenistů z různých části. Za zmíńku stojí například Ital Fabio Fognini, Damir Dzumhur, Andreas Seppi, Leonardo Mayer, Španěl Nicolas Almagro, Pablo Cuevas, Aljaz Benede (nedávno získal britské občanství), český mladý tanentový Jiří Veselý, Jeremy Chardy z Francie, Garcia-Lopez a spousta dalších. Ve čtyřhe se představil tenisový veterán Leander Paes, který má na svém kontě nespočet deblových titulů. Každý večer byla na pláži velká hudební stage a spousta skvělé hudby, kterou si nenechaly ujít tisícovky návštěvníků. Rovněž se uskutečnily dvě velké tenisové exhibice legend. Dorazil například André Agassi či místní tenista Goran Ivaniševič. Z žen dorazila Flavia Penneta, která nedávno ukončila profesionální kariéru.

Po Chorvatovi Goranu Ivaniševičovi byl dokonecek přejmenovaný ATP stadion v Umagu.

Během turnaje se uskutečnil rovněž dětský den, ochutnávka místních vín a mnoho dalších doprovodných akcí během celého dne

Celý týden byl velmi zdařilý a jedinou kaňkou je neúčast nejvýše postavených Chorvatů, kteří se účastnili Davis Cupu proti Americe a velký časový posun jim neumožnil na turnaji startovat. Příležitost tak dostali jiní talentovaní tenisté z Chorvatska.