Topit dřevem nemusí být složité. Vyzkoušejte balené palivové dřevo

Topení dřevem vždy znamenalo spoustu práce. Nejdříve jste si museli vůbec nějaké dřevo sehnat, nechat dovézt, potom jste ho možná ještě štípali na menší kusy a rovnali pod kůlnu nebo pod nějaký jiný přístřešek, kde muselo vysychat, než bylo vhodné k použití. Tak tomu je teď konec.

Lidé 21. století nemají čas trávit spoustu hodin skládáním dřeva. Chtějí své volno věnovat raději rodině, něco nového se naučit, dozvědět, poznat. A přesně tomu vyhovuje balené palivové dřevo – https://drevoo.cz/palivove-drevo/.

S pytlovaným dřevem se mnohem lépe manipuluje

Co kdybyste si místo klasických sypaných polínek, případně velkých kusů dřeva, které se musí ještě štípat, nechali dovézt pytlované palivové dřevo? Polínka mají délku 30 cm, což je pro většinu kotlů vyhovující velikost. Nemusíte nic nikam složitě přerovnávat, pouze složíte pytle. Ty převezete snadno na kolečku, dobře se s nimi manipuluje.

Díky Woodbagu nepotřebujete ani dřevník

Velmi zajímavým vynálezem je také Woodbag. Pod tímto názvem se skrývá speciální pytel ze silné prodyšné tkaniny určený nejen na přepravu, ale také na ukládání štípaného palivového dříví. Uvnitř pytle je díky materiálu zajištěna přirozená cirkulace vzduchu, takže nehrozí zapaření, palivové dřevo v něm krásně vyschne. Woodbag je navíc ideální pro ty, kteří nemají dřevník. Dřevo je možné nechat ve Woodbagu, stačí ho přikrýt shora plachtou kvůli dešti. Woodbag je větší a těžší než pytel, složit ho může například hydraulická ruka.

Pokud máte zájem o dřevo v pytlích či ve Woodbagu, podívejte se na webové stránky palivové dřevo Praha – https://drevoo.cz. Najdete tam ceník. Ve Woodbagu se dodává tvrdé dřevo, bukové, břízové i jehličnaté. Za Woodbag si přitom připočítejte 290 korun. Firma sídlí v Praze, nicméně po dohodě doveze dřevo kamkoliv. Počítejte ovšem s dopravným za každý ujetý kilometr tam i zpět.