Svět webu- HTML5 návody

HTML 5 budoucnost webu?

Dnes se tvůrci stránek nebaví takřka o ničem jiném než o HTML5. HTML5 bude revoluce v tvorbě stránek. Snad každý, kdo se zabývá tvorbou stránek si již položil otázku, zda se má již nyní HTML5 učit, když finální verze má být podle odhadů za déle jak 8let.

Podle mého názoru má smysl již nyní učet se vytvářet stránky v HTML5, poněvadž každá nová verze jakéhokoliv internetového prohlížeče umí čím dál více HTML5 tagů. Doslova se předhánějí, kdo více podporuje HTML5. Příkladem může být nový tag na video a hudbu, díky němuž už nebude třeba využívat flash, který jak jistě víte často padá, nejedná se pouze o flash, ale i o další pluginy, který s HTML5 budou na útlumu, protože jich bude čím dál tím méně třeba. Ovšem stále je důležité myslet i na uživatele se staršími internetovými prohlížeči a je třeba jim poskytnout alternativu právě třeba v podobě flash videa.

Kde se naučit HTML5?

Můžete si platit kurzy za tisíce korun anebo najít internetové stránky, kde se nachází kvalitní návody na HTML5 a jeho jednotlivé tagy. Mezi tyto stránky patří svetwebu.cz, které obsahují nejen HTML5 návody, ale také zde naleznete HTML návody pro stávající verzi HTML a následnou optimalizaci stránek pro internetové vyhledávače pomocí SEO návody. HTML5 návody počínají úvodem co to HTML5 je a co nabízí. Nyní se již na stránkách nachází například návody, jak pracovat s videem a audiem v HTML5 a velice důležitým tagem DOCTYPE, který určuje verzi HTML a v HTML5 je velice zjednodušen oproti stávající verzi HTML.