SEO optimalizace jako nástroj marketingu

SEO optimalizace webu pro vyhledávače je obecná fráze, která v sobě skrývá marketingové náplně nebo obsah a služby od různých firem a jednotlivců. Tisícekrát jsem četl v různých odstínech podobné články o SEO optimalizaci, že SEO optimalizace jsou služby a my je umíme nejlíp a my budujeme zpětné odkazy a my píšeme PR články a my toto a ten zas tohle atd. o tom psát nechci, chci se zaměřit jak marketingově využít pro SEO optimalizaci totální neznalost těchto služeb a relativně být úspěšný a žádaný u zákazníků.

Pro začátek je důležité zvolit jméno, jméno které má v sobě slovo “SEO” a zároveň chytlavou vlastnost, odlišit se, už to mám “SEO-ZADARMO” (v době psaní tohoto článku nic podobného na trhu není). Název máme a teď rychle opsat z ostatních webů a od konkurence všechny možné články na téma “SEO”, “SEO optimalizace pro vyhledávače” atd., je jedno že se budeme opakovat, vždyť o tom nic nevíme a alespoň si něco přečteme a nějak se v SEO optimalizacích proškolíme. Potom si rychle zřídit u nějakého providera stránky ZADARMO a v tuto chvíli máme dalšího SEO experta. SEO experta, který v tuto chvíli nabízí své služby i zákazníkům, zde konstatuji bohužel.

A zde nastává zlom, místo aby si firmy nikdo nevšímal a firma se pomalu ztratila z očí, tak nastává pravý opak. Zkušení SEO optimalisti začnou na stránky upozorňovat, pozor na “SEO podvod”, “SEO podvodníci” a podobné články a k čemu to vede? Budujou se velmi kvalitní zpětné odkazy, linkbuilding v důvěryhodných diskuzích z důvěryhodných stránek, ano v těch diskuzích, které běžný zákazník nečte a nikdy nečetl, jenomže dominový efekt funguje, čím více SEO diskutéru o firmě mluví a na stránky odkazuje, tím více stránky posilují a výsledek? To si jistě domyslíte, proto zde použiji jedno staré moudro “Mlčeti zlato“. Žádné SEO služby firmu stránky neproslavilo, ale pouze bezbřehá ješitnost rádoby SEO odborníků. Co k tomu dodat?

Vážení ješitní SEO odborníci věnujte se radši své práci, pokud Vaše práce bude kvalitní a dobrá, tak nebudou muset zákazníci hledat důvěru u stránek a firem, které SEO optimalizaci pouze zneužívají.

GIT.cz - marketing

GIT.cz – marketing