Šatní skříň: Tyto 3 aspekty se při nákupu vyplatí promyslet

Maximálně funkční uložení jakýchkoli oděvů je pro každého z nás jakousi nepsanou povinností. Ne vždy se ale podaří myslet při stavbě či rekonstrukci domu na speciální šatnu. Tu má doma spíše menší množství lidí. Většina z nás preferuje skříně, a to v mnoha různých podobách. Jestli aktuálně také uvažujete o nákupu nové skříně, jste na správné adrese. My se totiž zaměříme na ty nejdůležitější aspekty, které je zapotřebí brát v potaz. Co tedy hraje při této nelehké volbě hlavní role?

Vestavba vs. klasika

Moderní šatní skříně lze volit v podstatě ve dvou podobách. Velmi oblíbené jsou především vestavěné skříně vyznačující se maximální úsporou místa. Bez větších problémů lze takovouto skříň instalovat například do ložnice a bude vám kopírovat třeba celou jednu stěnu. Přijdete o minimální množství prostoru. I klasické modely už dnes ale dokážou místo ušetřit a finančně se dostanete na mnohem přijatelnější ceny. Vzhledově také v žádném případě nezklamou.

Jak na elegantní uspořádání interiéru skříně?

Jinak není od věci vědět dopředu, co všechno budete do skříně dávat. Podle toho si uzpůsobíte i samotný interiér. I levné šatní skříně se vyznačují charakteristickým vnitřním uspořádáním. Pokud počítáte s uspořádáním bund a jiných svršků, rozhodně nezapomínejte na šatní tyče. Přece si nechcete sako, bundu a další oděvy krčit tím, že je budete neustále skládat. Výborné jsou i variabilní police ve skříni. Jednoduše se přesně dle potřeby rychle přesunou. Oceníte i zásuvky na spodní prádlo a ponožky.

A co otevírací mechanismus?

I tady se vyplatí být obezřetný! Potřebujete-li ušetřit místo, vyplatí se pořízení šatní skříně s posuvnými dveřmi. Ty mohou být vybaveny zrcadlem. Případně tak může jako zrcadlo sloužit celé jedno otevírací pole. Ideální bude, když se po jakékoli skříni podíváte na internetu. Výbornou volbou je nákupní galerie Dona-shop.cz.