Rehabilitační zařízení v ČR

Nejprve bychom se měli společně zamyslet nad tím, co vlastně rehabilitace je. Rehabilitace (ze středověké latiny, rehabilitatio = obnovení) je snaha navrátit poškozeného člověka do předešlého tělesného stavu či sociální a právní pozice, případně úspěšný výsledek této snahy. Jedná se tedy o uzdravení tělesné schránky, ale i psychického stavu člověka.

Řečeno zjednodušeně terapeuté, kteří provádějí rehabilitační léčbu, se snaží pracovat na tom, aby se problém, který vás trápí vyřešil nebo alespoň zjednodušil do té míry, aby po ukončení rehabilitační léčby nadále nenarušoval kvalitu vašeho soukromého i pracovního života.

Rehabilitace

Základem úspěšné léčby, základem toho, aby se pacient, který vyhledal rehabilitační péči cítil ve svém životě lépe, je především vaše rozhodnutí, chuť a motivace změnit nevhodné návyky a stereotypy, protože ty jsou většinou tou pravou příčinou vašich potíží.

Hledáte vhodné rehabilitační zařízení? Podívejte se do přehledného katalogu rehabilitačních zařízení nebo si přečtětě nějaký článek.

Mnoho z lidí, kteří často sedí u počítače, bolí páteř. Je jedno jestli se jedná o prolémy v krční, hrudní nebo bederní části. Společným jmenovatelem těchto bolestí je fakt, že ačkoliv se dají analgetiky na čas potlačit, vyléčit se nedají. Kromě toho, že tělo zvyšuje toleranci vůči nim a postupně jsme nuceni neustále zvyšovat dávky, působí destruktivně na naše játra a ledviny. Zvláště v kombinací s alkoholem často dochází k vážným problémům, které si mohou vyžádat i hospitalizaci. Řešení je přitom poměrně jednoduché. Navštivte svého rehabilitačního lékaře. Na rehabilitace.info se můžete dočíst například něco o bolesti zad.