Psaní všemi deseti prsty

Výuka psaní pomocí webová aplikace. Chcete zlepšit a zrychlit své psaní na počítači? Chcete se naučit prstoklad a psát všemi deseti? Na stránce Cvičení najdete připravené cvičení pro výuku psaní všemi deseti prsty. Při úvodních nejjednodušších cvičeních se naučíte prstoklad, přičemž náročnost cvičení roste. Předpřipravené lekce Vás budou krok za krokem postupně vést a kvalita i rychlost Vašeho psaní všemi deseti prsty bude narůstat.

Stačí udělat tři věci:

  • naučit se, kde je která klávesa, je jich jenom asi 40
  • naučit se prstoklad (je logický), prostě který prst co mačká, a dodržovat ho vždy
  • po čase se při každodenním běžném psaní přestat koukat na prsty

Zpočátku prstoklad působí zpomalení psaní. Primitivní metoda čtyř prstů totiž předpokládá, že je na klapky vidět. Jakmile se osm prstů položí do základní polohy, oči najednou na označení mnohých kláves prostě nevidí.

 

Nastudovat základy teorie psaní všemi deseti prsty.

Nastudovat se prstoklad.

Obsahuje profesionální vypracované lekce pro samotný procvičení psaní všemi deseti prsty.

Sledování počtu úderů.

Sledování počtu chybných úderů / v případě chybného úderu uživatel pokračuje v psaní /.

Vyhodnocení počtu úderů za minutu pro absolvované cvičení.

Vyhodnocení chybovosti pro absolvované cvičení.

Chtěla bych se naučit psát všemi deseti. Chtěla bych se zeptat jak jste se naučili psát?

Já jsem se učila psát už na střední – měli jsme to jako povinný předmět. Učili jsme se podle programu na pc – myslím, že se to jmenovalo přímo “všemi deseti”, ale už je to dýl, takže si nejsem tak úplně jistá. Ale je to asi ten nejrychlejší a nejjednodušší způsob.

Po dvou letech přijeli do Šenova studenti z celé republiky, aby se utkali v psaní všemi deseti prsty na počítači. Samotné soutěži předcházel čtvrteční trénink, který byl zaměřený na dvouminutové opisy textů v délce třiceti řádků.

Studenti se utkali ve třech disciplínách a čekaly je opisy desetiminutových textů s penalizací 10, 50 a 100 úhozů za chybu.