Profesionální stěhovací služby se ženám vyplatí

Stěhování rozhodně není oblíbená činnost. Ženy si většinou musí najmout specializovanou firmu, které všechno obstará. Vždyť během stěhování se většinou musí přesouvat nesmírně těžké náklady a to se pro něžnější pohlaví nehodí. Naštěstí dnes již existují alternativy, které nestojí žádné závratné peníze. Typickým příkladem je levné stěhování Praha, které v sobě snoubí kvalitu i nízkou cenu.

Různé ceny závisí na tom, co se stěhuje

Pokud váháte s výběrem vhodné společnosti, zjistěte si, zda jsou všechny varianty dostatečně pojištěné. Když si navíc budete nechávat stěhovat cenné věci, udělejte si dopředu jejich soupis, který si pro pořádek nechte potvrdit i zástupci stěhovací firmy. A kolik takové stěhování od profesionálů stojí? To je různé. Některé firmy se domluví s klientem na určité částce, takže si určí smluvní cenu. Může však také platit hodinová sazba. Se stěhovací firmou se musíte předem domluvit a v některých případech je nejlepší domluva firemního technika, který se podívá na to, co by se mělo přestěhovat a dokáže poměrně přesně odhadnout, kolik peněz si budete muset připravit. Nejdražší je stěhování na klíč, kdy nemusíte pohnout prstem a levné stěhování Praha obstará všechny práce.

Část stěhování můžete zařídit sama

Další možností je klasické stěhování, kdy si balíte a vybalujete věci vlastními silami. V tu chvíli je však zapotřebí si zajistit všechno potřebné (krabice, fólie apod.). Některé firmy však materiál na balení zapůjčují, což je výhoda. Za stěhování těžkých břemen si často připlatíte navíc. Některé zákaznice však požadují také další služby – třeba dočasné uskladnění nábytku, což se hodí hlavně ve chvíli, kdy se stěhujete do menšího bytu nebo nemáte dostavěný dům. Stěhovací firmu si každopádně objednejte s dostatečným předstihem. V ideálním případě nejméně čtrnáct dní předem, ale lepší je měsíc dopředu. Řada termínů je totiž již rozebrána, protože lidé mají často zájem o stěhování o víkendech, ve svátcích nebo v průběhu letních měsíců. Pokud si nenecháte majetek odstěhovat na klíč, měla byste zajistit dostatečně velké místo k zaparkování stěhovacího vozu v místě nakládky i vykládky, protože v opačném případě by se stěhování mohlo zbytečně prodražit.