Přítomnost píše novou kapitolu studentských stránek

Foto: Ivana Kryllová, Zdroj: galerie Kouzlo fotografie

V poslední dekádě roku 2014 se zrodily zcela nové webové stránky Kultura v hl. m. Praha. Jednalo se o studentský projekt studentky posledního ročníku VOŠ ekonomických studií v Praze 2, obor VEŘEJNÁ SPRÁVA. Součástí projektu byl kulturní dotazník s okruhem problémů spojených s nabídkou kulturních programů.

Součástí webových stránek byla rozsáhlá fotografická galerie.

Kulturní život stránky mapovaly rovněž prostřednictvím fotografické reportáže. Na stránkách vznikla rozsáhlá fotografická galerie z prostředí pražských kulturních organizací. Inspirativní příležitostí byla pro moji fotografickou tvorbu Botanická zahrada hl. m. Prahy, pražská ZOO, Botanická zahrada na Slupi. Samozřejmě, inspirovaly mě i jiná malebná zákoutí hlavního města například Albertov, Chuchelský háj a okolí obce Slivenec. Galerie sčítala přes 150 fotografií.

Návštěvníci kulturního webu mohli nejen prohlížet fotografická alba inspirována přírodou, ale v prvé řadě se mohli zapojit do projektu mapující kulturní dění pražské metropole.

Podněty, názory a připomínky k otázce kultury v hl. m. Prahy

Návštěvníci mi mohli klást dotazy k tématu absolventské práce na téma „Zajištění kulturních potřeb občanů hl. m. Prahy“ nebo se mohli rovněž vyjádřit k otázce současné kultury. Byla jsem připravena každému z účastníků rozpravy zodpovědět jeho připomínky a dotazy, ale rovněž jsem byla připravena vyslechnout podněty a názory, které se tématu týkaly.

Po úspěšné obhajobě závěrečné studentské práce jsem došla k závěru, že studentský projekt webových stránek nesmí být ukončen. Web Kultura v hl. m. Praha si našel své stálé příznivce. Stránky se začaly rozšiřovat a v současnosti jsou na stránkách k dispozici pozvánky, reportáže, nepublikované texty absolventské práce, ale rovněž texty, které byly součástí závěrečné práce aj.

Posledním krokem rozšíření tohoto studentského projektu byla vize nové samostatně působící fotografické galerie, ale samozřejmě stále s těsnou vazbou na původní projekt.

Foto: Ivana Kryllová, Zdroj: galerie Kouzlo fotografie

Přítomnost píše novou kapitolu studentských stránek

U příležitosti rozšíření studentského projektu webových stránek Kultura v hl. m. Praha jsem spustila novou fotografickou galerii s pracovním názvem Kouzlo fotografie.

Jedná se o projekt, který je úzce vázán na studentský projekt webových stránek Kultura v hl. m. Praha. Dokresluje veškeré otázky tématu studentských stránek. Galerie je dostupná prostřednictvím webových stránek Kultura v hl. m. Praha nebo na adrese http://kouzlo-amaterske-fotografie.webnode.cz/.

Ačkoliv se nejedná o profesionální fotografické snímky, budu velmi potěšena, pokud fotografická galerie Kouzlo fotografie osloví nejen příznivce webových stránek Kultura hl. m. Prahy. Fotografické snímky byly pořízeny mobilním telefonem, ale také klasickým digitálním fotoaparátem.

V galerii jsou k vidění fotografie pořízené v Botanické zahradě hl. m. Prahy, v pražské ZOO, ale rovněž na mé zahrádce. Jedná se o fotografie na téma flóry a fauny. Vystaveno je cca 80 fotografických snímků. Galerie je stále živá, a bude se nadále rozšiřovat. Každým okamžikem se může rozšířit o zcela nový fotografický snímek. Publikované fotografie pocházejí z mé osobní tvorby.

Na Vaši návštěvu se těší

Ivana Kryllová, studentka a zakladatelka webových stránek Kultura v hl. m. Praha
dostupné na adrese http://kultura-v-hl-m-praha.webnode.cz/