Přenocování pod širým nebem v přírodě.

Přenocování pod širým nebem, pro někoho normální věc, pro někoho zážitek, adrenalin, dobrodružství. Myslím tím táboření a přespání v přírodě mimo civilizaci. Spaní v lese, v přírodě – tábořišti dá se spát prakticky kdekoliv, kde se dá. Teprve v těchto situacích dáte za pravdu známému rčení : “Jak si kdo ustele, tak si i lehne”. Pokud si ustelete dobře a usínáte s pohledem na oblohu plnou hvězd, na Vaši oblíbenou postýlku si ani nevzpomenete.
Když najdete to správné místo uprostřed přírody a noc je klidná, teplá, slyšíte cvrkot cvrčků, hvězdy a měsíc Vám svítí nad hlavou není snad nic krásnějšího. Než na takové přespání v přírodě vyrazíte je dobré navštívit obchod – prodejnu, nejlépe army shop, kde si v klidu vyberete věci a pomůcky, které budete na přespání v přírodě potřebovat. Vydáte-li se na výlet se spaním pod širým nebem pár rad co si s sebou vzít a jak se chovat neuškodí. Nejprve se musíte rozhodnout jestli chcete spát ve stanu, nebo použijete celtu, stěnu z celty, Áčko z celty, přístřešek, nebo si vybudujete záhrab, bivakovou jámu nebo kavernu a pod.

Doporučujeme koupit si vojenskou celtu z kvalitního pevného materiálu s impregnací proti vodě, a k ní budete potřebovat padákovou šňůru, určitě se bude hodit i maskovací síť a maskovací páska, nebo moskytiéra.

Když se rozhodnete upravit si terén dle své potřeby, budete potřebovat lopatu, v nabídce jsou i skládací lopaty pro lepší skladnost do batohu.

Další důležitá věc je spací pytel a podložky pod něj.

Podložky – karimatky je nezbytná část tábornické výstroje. Od země je největší chlad a velice důležité je se dobře od země izolovat. Podložek je mnoho druhů, materiálů a barev.

Můžete si vyvrat pěnové, které se rolují nebo skládají. Stříbrná termo podložka má velmi dobrou izolační vlastnost, nebo nafukovací karimatky jsou nejpohodlněnší. Na podložce budete spát v spacím pytli.

V obchodě Army Airsoft mají na výběr několik druhů spacích pytlů a to: přikrývkový typ, mumiový typ, letní, zimní. Spací pytle jsou v nabídce z různých materiálů,výplní jako je  bavlna , polyester, nylon atd., každý si určitě vybere podle svých představ a potřeb. Ve spacím pytli byste měli mít trochu prostoru, aby jste se necítili stísněně.

Když už budete spát a trávit nějaký čas v přírodě, neměli by jste zapomenout na další nezbytnou výbavu potřebnou k pobytu v přírodě. Je to polní láhev, čutora nebo Camelbak na vodu a tablety na desinfekci vody. Nezapomeňte na baterku nebo čelovku a navečer se bude hodit chemické světlo. Čelovka je ideální pro turistiku, kempaření, rybaření, může mít až 3 režimy svícení + blikání. Nabídka baterek je široká od malých ručních až po ty největší na různé druhy baterií.  Na přípravu a rozdělání ohniště budete potřebovat sekerku, zapalovače, křesadlo, zápalky. Můžou se hodit i ohřívače nohou a rukou, když bude chladněji.

Na přípravu jídla budete potřebovat lovecké, turistické a multifunkční nože, z různých materiálů a různých tvarů a velikostí od různých výrobců, jako skládací nože (rybičky), dýky, vrhací nože. Dále budete potřebovat jídelní potřeby, jako ešus, kotlík, miska, příbor, které bývají nejčastěji z kovového – nerezového, nebo hliníkového materiálu a nebo z kvalitního plastu. Dají se většinou různě seskládat do jedné nádoby, aby zabraly co nejméně místa v batohu.

Na orientaci v přírodě se Vám bude hodit kompas nebo buzola. Hlavně nesmíte zapomenout na cestovní lékárničku a pořádný repelent.

Vojenský batoh vám výborně poslouží jako uložiště všech věcí a poskytne velkou spolehlivost.

Přijďte se podívat určitě si vyberete co budete potřebovat.

Přeji Vám krásný pohodový pobyt v přírodě.