Přemýšlíte o pořízení kočky? Zjistěte, jaké plemeno pro vás bude nejlepší

Říká se, že se lidé dělí na dvě skupiny. Na ty, kteří zbožňují psy, a na ty, pro které je symbolem domácího mazlíka a společníka kočka. Pokud patříte do skupiny milovníků koček, určitě vás bude zajímat, jak vybrat to správné plemeno pro nejlepší soužití.

Jaké plemeno vybrat?

V dnešní době se u nás chová kolem třiceti různých plemen koček. Liší se svým vzhledem, délkou srsti, ale i povahou a temperamentem. V úvahu je potřeba vzít právě nároky na péči o srst, která u opravdu dlouhosrstých koček může zabrat poměrně dost času. Polodlouhou krásnou srst mají například mainské mývalí, které se o svůj kožich dokážou z velké části postarat sami. Výhodou je také umírněná povaha. Pokud spíše toužíte po kočičí dámičce, která bude vyžadovat pozornost, zvolte siamskou kočku. Zajímavý temperament a specifickou komunikaci mají například barmské kočky. Plemena koček jsou opravdu různorodá, takže je potřeba dopředu si zjistit co nejvíce informací.

A co pohlaví?

Pokud neplánujete založit chov, je to jedno. Mazlivá může být stejně kočička i kocourek. Spíše se soustřeďte na otázku, jaké plemeno zvolit, i když ani v tomto případě není zajištěno, že jedinec bude plně odpovídat plemennému standardu v rámci nároků na povahu. Záleží totiž hlavně na rodičích a na prostředí, kde kotě vyrůstá. Roli hraje také výchova a váš přístup. Více informací o kočičkách najdete na stránce Můj mazlík.

Kočičce zajistěte všechno potřebné

Spokojená kočka je přítulnou a milou společnicí, která vám péči a lásku oplatí vlastním způsobem. Přitom péče o kočku není nijak složitá. Stačí zajistit přístup k pitné vodě, dostatek kvalitního krmiva s vysokým podílem masa, pár hraček a trochu pozornosti. Chovatelské potřeby levně navíc nakoupíte i na internetu, takže vážně není co řešit a jediné, co zbývá, je výběr plemena nové kočičí kamarádky.