Klasická půjčka nebo americká hypotéka?

Když si potřebujete půjčit peníze, pro jaký druh úvěru se rozhodnete. Klasická půjčka nebo americká hypotéka? To je dilema, které řešil už nejeden z nás, který si půjčoval peníze. Oba úvěry mají jednu nesmírnou výhodu, že je můžete použít úplně na cokoliv. Ano i americká hypotéka, tedy peníze díky ní získané, se dá použít, na co budete chtít. Proto se ptám, co je podle vás lepší?

Pokud jste si dříve sjednali klasickou hypotéku, pak jste si mohli zafinancovat pouze dům nebo byt. Nyní, když přišla na trh americká hypotéka, se situace mění. Ti, co si dříve před vánočními svátky brali půjčku, nyní mohou sáhnout i po hypotéce. Abych řekl pravdu, nedivím se jim, osobně bych také raději sáhl po americké hypotéce, protože krom faktu, že peníze můžete použít na cokoliv, nabízí další dvě nesmírné výhody.

První výhodou je, že tato hypotéka po vás nebude vyžadovat potvrzení o výši vašeho příjmu. Dříve byl tento dokument u zřízení hypotéky často kamenem úrazu, nyní se však už bát nemusíte ani v případě, že máte nižší příjem. Onou druhou zmíněno výhodou je registr dlužníků, který též při zřízení americké hypotéky nepotřebujete. Takže jak to vidíte, klasická půjčka nebo americká hypotéka?