Kelly Preston – Hollywoodské hvězdy, hlásící se k scientologii

Kelly Preston je americká herečka a modelka (* 13. října 1962, Honolulu, Hawai, USA), od roku 1991 manželka Johna Travolty. Zahrála si například ve filmech Rozsudek smrti nebo Co ta holka chce.

John Travolta a Kelly Preston - američtí herci a Scientologové

John Travolta a Kelly Preston – američtí herci a Scientologové

Kelly Preston vyrůstala na Havaji a po rozvodu rodičů žila s otcem rok v Iráku a dva roky v Austrálii. Pracovala jako modelka, aby si mohla zaplatit studium dramatického umění na “University of Southern California” (USC) a pak na losangeleské “University of California” (UCLA). Její filmové začátky se spojují s účinkováním v mýdlové opeře “Capitol”.
Kariéra

Proslavila se jedním z hlavních úkolů v dramatickém televizním seriálu z vojenského prostředí “Pro lásku a čest” z roku 1983 a hostovala v seriálech “Doktor Quincy”, “Medium” a “Modrý Hrom.
Zahrála si iv krátkometrážní snímku “Malé překvapení”, která byla nominována na Oscara.

 

Kelly Preston - Americká herečka a příznivce Scientologické církve z Hollywoodu - Slavní herci a scientologie

Kelly Preston – Americká herečka a příznivce Scientologické církve z Hollywoodu – Slavní herci a scientologie

Od poloviny osmdesátých let se na filmovém plátně začala objevovat především v rolích sokyně nebo přítelkyň hlavních hrdinek. Zaujala svým projevem v romantické komedii “Jerry Maguire”, ve kterém dostala od Toma Cruise kopačky.
soukromí

 

John Travolta a Kelly Preston - umělci scientologové z Hollywoodu

John Travolta a Kelly Preston – umělci scientologové z Hollywoodu

Jejím prvním manželem byl herec Kevin Gage. Vzali se v roce 1986, manželství vydrželo jen rok.
Od roku 1991 je vdaná za známého herce Johna Travolty, se kterým má tři děti. V roce 2009 jim zemřel šestnáctiletý syn Jett, z důvodu velkého zármutku a prázdnoty se známý pár rozhodl pro další dítě a v listopadu 2010 se jim narodil syn Benjamin Hunter Kaleo.

Ve Spojených státech amerických je scientologie populární a obecně uznávanou církví a hlásí se k ní mnoho vlivných stoupenců. Scientologie vychází z učení zakladatele Scientologie L Ron Hubbarda. Příznivci Scientologické církve považují scientologii za učení, které jim pomáhá nalézt odpovědi na otázky pozemského života a zároveň jim umožňuje maximálně využít jejich skrytého potenciálu.

Kelly Preston – Hollywoodské hvězdy, které se hlásí ke scientologii

Tom Cruise – Hollywoodské hvězdy, které se hlásí ke scientologii