Když se vydáváme s miminkem na cesty

S miminkem jistě nemusíte zůstávat jen doma. Můžete s ním cestovat . Důležité je ale mít vhodnou autosedačku. A co cestovní postýlka? Na rozdíl od autosedačky povinná není, ale na svých cestách ji určitě přijdete na chuť .

Autosedačky
Autosedačky jsou povinné od roku 2006. Musí v nich být usazené každé dítko, které měří do 150 cm a váží do 36 kg. Průzkumy prokazují, že při nehodách má dítě upevněné v autosedačce daleko větší šanci na přežití než bez ní. Proto tuto povinnost nezanedbávejte a dbejte i na výběr kvalitní autosedačky.
Autosedačky jsou odlišné . Dělíme je podle výrobců, ale hlavně podle hmotnosti dítěte.
Malinká miminka se přepravují v tzv. skořepině. Přepravují se v ní v pololeže, a to proti směru jízdy. To je pro malá miminka nejvíce vyhovující. Další skupina je v rozmezí 9 – 18 kg a je umožnněno vybrat si z autosedaček odlišných systémů. Další skupiny jsou pro děti mezi 15 – 25 kg a 22 – 36 kg.
Autosedačku však nevybírejte jen podle váhy dítěte, ale také musíte zakoupit takovou, která odpovídá technicky vašemu automobilu. Zkušební značka vám prozradí mnohem více o určité autosedačce . Obsahuje informace o výrobci, jméno produktu, do jakého auta je autosedačka určená (Universal – pro všechna auta), váhový rozsah, zkušební symbol a kód země.
Při přidělávání autosedačky se pečlivě držte návodu. Špatně upevněný výrobek, ať už je jakýkoliv , vašemu potomkovi v případě nehody nepomůže.

Cestovní postýlka
Kromě autosedačky vám při cestování s miminkem přijde vhod cestovní postýlka, která vám ulehčí cestování. cestovní postýlky jsou různé . Dostanete je v základním provedení, ale některé mají drobné komfortní příslušenství. Do takové cestovní postýlky se vyplatí investovat v případě, že budete s dítkem cestovat pravidelně . Cestovní postýlka by měla po složení zabrat malou část prostoru.