Ještě nemáte svého kadeřníka? Tuto chybu byste měli rychle napravit!

Za kadeřníka jsou ženy ochotny utratit hotový mailant. Na účesu a vlasech si zkrátka zakládá snad každá. Vlasy by měly být zdravé, pevné, zářící, zkrátka takové, jaké vídáme na modelkách a herečkách v televizních reklamách. I vy toužíte po kštici jako ze žurnálu? Poradíme, kde vám ji vytvoří.

Zadáte-li do vyhledávače pojem kadeřnictví v Praze, nabídne vám neuvěřitelných 6 milionů odkazů. Kadeřnictví, kadeřníků a kadeřnic je v metropoli opravdu hodně. A je pak otázkou do pranice, jak vybrat toho pravého.

Dobrý kadeřník vás zná

Proč mít svého vlastního kadeřníka? Ten vás totiž zná lépe než vlastní maminka. Vaše vlasy tedy určitě. A o ně s láskou pečuje. Doporučí vám vhodný střih i barvu. Najít toho pravého ale není jen tak.

Kadeřník musí držet krok s dobou

Jak by měl vypadat profesionální kadeřník? Měl by mít zkušenosti, odvahu a chuť na sobě pořád pracovat a vzdělávat se. Trendy se mění, technologie vylepšují. A kadeřník se v nich musí orientovat. Jedině tak vám nabídne nejenom to nejlepší, co současný trh nabízí.

Kadeřník nebo vizážista? Obojí!

Dobrý kadeřník je také skvělým vizážistou. Na základě tvaru vašeho obličeje a barvy očí by vám měl nabídnout vhodný střih i barvu. Snad ani nemusíme upozorňovat, že ta by měla být kvalitní. A oproštěná od zbytečných chemikálií. Nejde však jen o barvu. Váš kadeřník by vás měl celkově proškolit v péči o vlasy jako takové. Doporučit vhodný šampon, kondicionér a další vlasové kúry, jež si vaše kštice žádá.

Jak poznat kadeřnický um?

Skutečné kadeřníkovy schopnosti ovšem prozrazují jeho nůžky. Respektive to, co s nimi dokáže. Účes by vám měl nejenom sednout, ale rozhodně by měl vydržet déle než do prvního umytí. Chcete-li být opečovávána skutečnými profesionály v oboru, neváhejte se na ně informovat.

Kadeřnické soutěže

Jistým vodítkem budou čelní místa v prestižních kadeřnických soutěžích. Pokud kadeřník uhrane profesionální porotu, je pravděpodobné, že uhrane i vás. Jen možná bude těžší najít u takového prestižních kadeřníka termín. A také počítejte s o něco vyšší cenou za jeho služby.

Stáže a školení

Profesionalitu salonů ovšem prohlubují i kvalitní stáže a školení, ideálně pod záštitou renomovaných kadeřnických značek. Ty si často s oblibou školí své vlastní kadeřníky. To je případ například salonu Hair Fashion Point sídlící v NC Metropole na pražském Zličíně, jež nese titul Salon Kérastase Privilége.

Pod záštitou Kérastase

Tento titul je oceněním ročního školení a je podmíněno úspěšným složením zkoušek všech členů týmu a posílení profesionality vlasového poradce Kérastase. A věřte, že tato značka má na kadeřníky, již s jejími produkty pracují, velmi vysoké nároky. A ty se samozřejmě odrážejí na kvalitě poskytovaných služeb. S péčí pražského Hair Fashion Pointu vaše vlasy zkrátka budou jako v bavlnce. A vy s nimi.