Jaký notebook?

Jaký notebook? Snad všichni už si takovou otázku položili. Třeba jste právě vyšli ze školy a hledáte kvalitní notebook do práce? Nebo jste ještě na škole a místo psaní poznámek do sešitů, chcete využít moderní technologii? Ať už je váš záměr jakýkoliv, notebooků je hodně a je tudíž velmi těžké se v nich vyznat.

Řekl bych, že snad žádné elektronické zařízení nemá tolik druhů na výběr, jako právě notebook. Můžeme si vybrat z bezpočtu vzhledů, velikostí, vlastností a funkcí.

Víte například o tom, že má notebook čtyři kategorie?

 

Můžeme si vybrat stolní notebook, který je největší a zpravidla nejsilnější, většinou nám nahrazuje stolní PC (odtud jeho název).

Nebo všestranný notebook. Asi každý ho zná, je nejrozšířenější a má největší zastoupení. Skvělý notebook na většinu činností.

Co třeba ultrabook? Tenký a lehký, přesto velice silný stroj. Většinou však s vyšší cenou.

A poslední je netbook, oblíbenec studentů, kteří ho berou do škol, kaváren nebo třeba jen si sednout do parku a učit se z něj.

 

Při výběru notebooku musíte ale také zvážit jeho jednotlivé specifikace, jaký procesor bude nejlepší, jestli potřebujete dobrou grafickou kartu nebo kolik úložného prostoru bude optimální.

 

Na tyto otázky a mnohem víc, vám doporučím stránku jaký-notebook.cz, kde najdete vše podstatné a mimo jiné třeba i pár tipů před samotnou koupí vašeho nového miláčka.