Jaké jsou aktuální možnosti při výběru sluchátek k mobilním telefonům, MP3 a MP4 přehrávačům?

Poslech hudby patří k nejoblíbenějším volnočasovým aktivitám, mnozí z vás se bez tohoto koníčku neobejdou ani ve městě při chůzi, kondičním běhu, případně třeba i v práci, je-li to alespoň trochu možné. Abyste si ji ze svého mobilního telefonu či MP3 přehrávače vychutnali co nejvíce, je vhodné se zamyslet nad volbou sluchátek. Možností je v tomto směru celá řada.

Klasika je na ústupu, důvodem je menší pohodlí

Tradiční řešení představují klasická drátová sluchátka do uší či přes hlavu. Z každé strany vede kabel, který je po několika desítkách centimetrů spojen v jeden souvislý drát. Ten se musí zapojit do příslušné zdířky telefonu či jiného druhu přehrávače. Nevýhoda těchto modelů spočívá právě v přítomnosti kabelu, jenž může být při určitých pohybech obtěžující a limituje i dosahem. Zařízení, s nímž jsou sluchátka propojena, musíte mít přímo u sebe.

Bezdrátové varianty již několik let jasně dominují

Důmyslnější zařízení představují bezdrátová sluchátka, u nichž se zvuk propojuje s telefonem přes bluetooth. Stačí tedy, má-li váš telefon tuto službu k dispozici, což ovšem u drtivé většiny moderních telefonů patří k samozřejmé výbavě. Rovněž bezdrátová sluchátka jsou v podobě variant přes hlavu, případně ve formě špuntů do uší. V poslední době jsou k dostání také „opravdová“ bezdrátová sluchátka, která ani mezi sebou nejsou spojena žádným kabelem. Tvoří je pouze a jen dva špunty, které si zasunete do uší a bezdrátově propojíte s telefonem, MP3 či třeba MP4 přehrávačem.

Velkou předností bezdrátových sluchátek je fakt, že mají běžně dosah 10 a více metrů, takže můžete být klidně v jiné místnosti, než leží váš mobil, přesto se produkce hudby nepřeruší.

Pakliže máte iPhone, je třeba zvolit k tomu vhodná sluchátka. K dispozici jsou takzvané AirPods, jež se dají propojit s chytrými iPhone zařízeními. Jinak je systém prakticky stejný jako u jiných běžných modelů sluchátek.