Jak na stahování přes torrenty ve třech jednoduchých krocích?

Jistě jste už slyšeli, jak se někdo baví o tom, že si stáhl film přes torrenty. Pokud vám nejde do hlavy, jak je to možné a neznáte způsob, jak stahovat filmy zdarma právě za použití torrentů, dozvíte se o tom právě zde:

1) Stáhněte si klienta

Torrent klient je počítačový program, přes který dostanete finální soubor s filmem do vašeho počítače. Jeho přednosti hledejme v rychlosti stahování, zejména pokud disponujete kvalitním internetovým připojením, a jednoduchém intuitivním ovládání. Po jeho instalaci, která vám nezabere více než několik málo minut, získáte přehledné torrent info o tom, co aktuálně stahujete. Velmi dobrým a zřejmě nejoblíbenějším klientem je tzv. uTorrent. Jeho služby jsou prověřené tisíci uživatelů.

2) Použijte tracker

Poté, co se ve vašem počítači již nachází klient, můžete přejít k vyhledání samotného souboru s příponou torrent. Naleznete jej pomocí torrent trackerů. To jsou servery, které fungují jako spojovatel nebo prostředník mezi uživatelem a servery, na kterých jsou skutečně umístěny dané soubory. Trezzor, což je příklad jednoho z trackerů, funguje ve své základní podstatě jako běžné vyhledávače. Po jednoduché registraci můžete začít vyhledávat v širokém množství převážně českých filmů a ukončit jej stažením souborů s již zmiňovanou příponou torrent.

3)Stažení přes klienta

Tento soubor ve svém klientovi otevřete a on se postará o zbytek. Začne stahovat film a bude vám dávat detailní informace o torrentech s vaším filmem. Budete znát aktuální přenosovou rychlost, přepokládanou dobu dokončení či velikost stahovaného souboru. Stahování běží na pozadí, takže vás nijak neruší v jiné práci, dokonce se ani nezruší, když vypnete celý počítač. Klient si v takovém případě zapamatuje místo, kde přestal stahovat a po zapnutí počítače na něj naváže.

4) Dívejte se a užívejte si film!