Dřevovláknité izolace STEICO poskytují zdravé bydlení

Dřevovláknité izolace STEICO poskytují zdravé bydlení

Dřevovláknité izolace STEICO poskytují zdravé bydlení

Dřevovláknité izolace STEICO poskytují zdravé bydlení

Firma TEPORE, s.r.o., je přímým obchodním a technickým zastoupením firmy STEICO, která je největším výrobcem dřevovláknitých izolací na světě. Na slovenský trh dodává kromě dřevovláknitých izolací i další přírodní materiály, konstrukční systémy a konopné izolace. Kromě toho dodává i hliněné omítky v kombinaci s dřevovláknitými deskami, foukanou dřevovláknitých izolaci a další ekologické materiály. Konstrukční systémy jsou difúzně otevřené, lze říci, že dýchají a zajišťují zdravé bydlení. TEPORE se zaměřuje na prosazení ekologických izolací, které prodlužují životnost budov a přispívají k ekonomické návratnosti zateplovacích systémů. Návratnost vstupních nákladů na izolační materiál je velmi důležitý a málo zmíněný parametr. Proto je volba správné izolace klíčová.

Dřevovláknité izolace STEICO poskytují zdravé bydlení

Dřevovláknité izolace STEICO poskytují zdravé bydlení

Základem je dřevní vlákno získávané z jehličnatých stromů
„Základem našich tepelných izolací je dřevní vlákno získávané z jehličnatých stromů, smrků nebo borovic. Obnovitelnost zdrojů je klíčovým faktorem pro další generace a využívání těchto zdrojů ve stavebnictví je poměrně vzácné. Většina lidí na Slovensku zná tyto materiály již z minulosti pod lidovým názvem Hobra. materiály z dřevního vlákna nejsou žádnou módní novinkou, ale jsou to materiály ověřené desetiletími.
Dřevovláknitá izolační deska má největší objemovou hmotnost ze všech běžně používaných izolací. Vzhledem k tomu má výjimečné akumulační vlastnosti a je těžké si představit dosažení příjemné a vyrovnané klimatu vnitřních prostor po celý rok bez jejího použití. Zateplovací systém z dřevního vlákna řeší i problémové horké letní období. Máme kompletní systém nadkrokevního zateplení střešních konstrukcí, který představuje obrovský krok vpřed při řešení tepelně technických parametrů budov. Izolace STEICO jsou vyráběny ze dřeva bez škodlivých přísad, „říká Jakub Čajko z firmy TEPORE.

Dřevovláknité izolace STEICO poskytují zdravé bydlení

Dřevovláknité izolace STEICO poskytují zdravé bydlení

Dodává, že produktové portfolio firmy STEICO počítá desítky produktů, které se používají na izolace střech, stěn, stropů a podlah. Nabízejí zdravé mikroklima díky difúzní otevřenosti a regulaci vlhkosti. Porézní struktura dřevovláknitých desek uzavírá v sobě hodně vzduchu, čímž je zajištěna účinná ochrana před chladem v zimě, naopak vysoká tepelná kapacita materiálu zajišťuje ochranu před přehříváním v letním období. Důležité je, že dřevovláknitá deska je jediný izolační materiál, který má velmi efektivně vyrovnaný poměr mezi schopností ochrany proti zimě a schopností ochrany proti letnímu přehřívání, zároveň umožňuje snadné zpracování, poskytuje dokonalou ochranu před hlukem a požárem. Šetří energii, čímž narůstá hodnota budovy. Tyto materiály přinášejí zdravé bydlení, jsou to produkty příznivé pro životní prostředí se vzájemně sladěným systémem konstrukčních a izolačních produktů. Dřevovláknité izolační desky jsou ekologickým řešením před chladem ve všech konstrukčních oblastech použití. Vhodné jsou zejména pro nízkoenergetické a pasivní standardy staveb, ale i pro rekonstrukce.

Dřevovláknité izolace STEICO poskytují zdravé bydlení

Dřevovláknité izolace STEICO poskytují zdravé bydlení

Stěny a střechy s použitím běžných izolačních materiálů nemají dostatečnou tepelnou kapacitu
Stěny a střechy s použitím běžných, lehkých izolačních materiálů nemají dostatečnou tepelnou kapacitu, aby dokázaly zabránit přehřátí konstrukce. Lidé to nejčastěji pocítí během letních měsíců v podkrovních prostorách, kdy ani večer nedokážou naakumulované teplo vyvětrat. Stavby, kde se používají dřevovláknité izolace STEICO, díky jejich objemové hmotnosti a měrné tepelné kapacitě, dokážou mnohem lépe odolávat vnějším horku a potlačují přehřívání interiéru. K těmto izolacím patří i nadkrokevní izolace STEICO, která má několikanásobně vyšší objemovou hmotnost (230 až 270 kg / m3) jako minerální izolace. Proto při použití lehkých izolaci, jako např. skleněná vata, která má fázový posun cca 6 hodin, se v letních měsících konstrukce zahřeje a sálá teplo do interiéru již po šesti hodinách, tedy v době, kdy je venku největší teplo. V případě použití dřevovláknitých izolací, jako je např. STEICO, kde je fázový posun podstatně vyšší (až 16 hodin a více), se konstrukce zahřeje v době, kdy je již noc nebo časné ranní hodiny a naakumulované teplo vrací zpět do exteriéru. Dřevovláknité izolace tak zajišťují příjemné klima v interiéru a tepelnou pohodu v letních měsících.

„Docílení tepelné pohody se dá s tímto materiálem dosáhnout zcela přirozenou, zdravotně nezávadnou cestou a to bez investici do drahých klimatizačních zařízení, které mají vysoké vstupní i provozní náklady. Koncept difúzně otevřené konstrukce je nejvhodnější pro zdraví člověka, protože nebojuje s přírodou, ale využívá přirozené fyzikální zákony. Funguje principem vlhký vzduch ven, suchý dovnitř. Konstrukce s použitím parozábran jsou často přirovnávány k igelitový kapse pokud nepříjemnému boji proti přírodě. Výhodou difuzně otevřených konstrukcí s použitím izolačních mater