Díky nanotechnologii získá auto jedinečné vlastnosti

Téměř každý chlap má rád auta, motocykly, auto-moto sporty. Dnes je běžnou věcí, pokud si to můžeme dovolit, že jsme majiteli auta. Vybíráme si ho podle různých kritérii – vzhled, výkon, barva, velikost. Každé jedno auto ale potřebuje totéž – pořádnou péči. V městech najdeme mnoho autoumýváren, ať už jde o ruční nebo samoobslužné. Ta druhá varianta je levnější a rychlejší. Naopak, ruční čištění je důkladnější a výsledek je určitě lepší.

Pokud se podíváme na auto-moto trh, na pultech specializovaných obchodů najdeme mnoho přípravků, které slouží k ošetření auta. Autokosmetika mnoha značek, kvality a ceny. Výběr je těžký. Stále více se v obchodech objevují produkty, které mají označení NANO. Tyto přípravky, které jsou vyrobeny na bázi nanotechnologie nabízejí nové možnosti ošetření povrchů.

Co je to vlastně nanotechnologie? Nanotechnologie je věda, která zkoumá věci na jejich atomární úrovni, tedy ve velikosti nanometrů. Označují ji také jako “technologie 21. století“. Tato technologie dokáže změnit vlastnosti mnoha povrchů.

Automobil nabízí mnoho povrchů. Najdeme na něm sklo, lakovaný povrch, plasty či textil v interiéru. Všechny tyto povrchy jsou vhodné k tomu, aby byly ošetřeny nanotechnologií. Začněme čelním sklem. Tato část auta je velmi důležitá, ba klíčová. Díky ní vidíme na cestu a máme přehled, co se na silnici děje. Sklo by mělo být dostatečně čisté. Nano produkt, který je určen na čelní sklo má zajímavý název – Tekuté stěrače. Aplikace produktu je velice jednoduchá, zvládne to opravdu každý.

Výhody Nano neviditelných tekutých stěračů:

1. Hydrofobie, oleofobie – odpuzování vody, olejů a jiných tekutin.
2. Nepřilnavost nečistot.
3. Efekt lehkého čištění.
4. Vyšší bezpečnost jízdy během deště.
5. Odolnost vůči běžným chemikáliím, UV stabilita.
6. Při rychlosti 60-70 km / h začíná odpor vzduchu tisknout kapky ze skla pryč.

Pozadu nemůže zůstat ani karoserie auta. Tato část vzbuzuje největší pozornost, protože tvoří nejvýraznější část auta. Nano produkt dokáže změnit vlastnosti i karoserii. Výhody plynoucí z ošetření jsou podobné, jako při čelním skle.

Také v interiéru najdeme mnoho plastových povrchů, které potřebují péči. Nanotechnologií ošetřený plast bude odolný vůči vodě a nečistotám a povrch se stane nepřilnavým.

Sedačky mohou být textilní či kožené. Nano produktem mohou být ošetřeny pouze textilní, které jsou maximálně savé a vědí do sebe impregnaci pořádně nasát. Co se týče kožených sedaček, ošetřit se dá pouze savá kůže, čili taková, která je schopna do sebe nasát tekutinu, v tomto případě nano ochranu. Ošetřený textil bude odolný vůči vodě, olejům a jiným tekutinám. Důležité je dodat, že nano ochrana nezmění vzhled ani prodyšnost povrchu.

Jak vidíte, nanotechnologie se dostává stále více do povědomí a nabízí široké využití i v oblasti autokosmetiky. V nabídce společnosti NanoProm kromě těchto produktů naleznete také nano produkty pro různé jiné povrchy nacházející se v domácnosti či zahradě. Navštivte stránky společnosti a vyberte si dle Vaší potřeby.