Design webu a zajímavé grafické prvky

Pro každý web je důležitá jeho grafika. Můžete vymyslet sebekvalitnější a poutavý obsah, ale pokud jej nezasadíte do prostředí příjemné grafiky a nevytvoříte webu vhodný vzhled, návštěvník se na stránkách dlouho nezdrží. Design je zároveň ale velmi subjektivní. Proto je důležité použít správné grafické prvky, členění stránky, obrázky a barevné řešení. Jen tak návštěvníka přilákáme a přinutíme jej setrvat zde co nejdéle. Navíc názor na to, zda se web líbí nebo ne, si člověk udělá během prvních několika sekund. K tvorbě webu je proto třeba dostatek zkušeností. Pokud si člověk sám neví rady, je lepší obrátit se na odborníky. Tato investice se nám vrátí, pokud samozřejmě stránky zaplníme i kvalitním obsahem a nadále se o ně budeme starat. Odborníci jsou znalí různých efektů, vektorové ilustrace a vědí, co na návštěvníky platí.

Efekty a styly pro atraktivní vzhled stránek

Web by měl ve svém vzhledu korespondovat s obsahem. Stránka s povedenou grafikou zaujme kreativitou a originalitou. Poslouží nám například textové styly a efekty, netradiční členění, poutavé textury a příjemná kombinace barev. Stránka nesmí být ani chudá na obsah, ani přeplácaná. Web by měl příjemně působit už na první pohled. Nesmí nudit, ale ani způsobit rozčílení nebo rozladění. Velký důraz je dnes kladen na uživatelský prožitek. K němu lze využít účinně moderní technologie, videa či animace.

Tapety a obrázky pro telefon či počítač

Krásné obrázky a tapety dokážu zpříjemnit den. Zejména pokud před obrazovkou pracujeme nebo u ní trávíme mnoho času, měla by nám vyhovovat a zlepšit náladu. Někdo využívá tapety na plochu pro motivaci a inspiraci. Oblíbené jsou fotografie zvířat, přírody, měst nebo abstraktní obrázky na plochu. Každému vyhovuje trochu něco jiného. Někdo dokonce rád pozadí na displeji pravidelně mění.