Cvičení s gumou a posilovacími činkami

V současné době je velká spousta z nás uvázaná za stolem u počítače a tělesná schránka trpí nedostatkem pohybu. Pokud většinu dne sedíte u stolu před obrazovkou, nebo u počítače ještě vysedáváte denně doma, přináší to často neblahé následky. Dostavují se časté bolesti hlavy a ve velké míře vás také neustále trápí vaše krční páteř. Pokud jste se rozhodli, že je nejvyšší čas s tím začít něco dělat, postačí vám k tomu obyčejná guma na cvičení a posilovací činky. Obojí má obrovskou výhodu v tom, že jde o posilovací náčiní velmi skladné a ze šuplíku jej můžete vytáhnout prakticky kdykoliv.

Efektivní cvičení s gumou

Posilovací guma vypadá sice nenápadně, ale umí hotové zázraky. Často se používá při rehabilitacích, ale i klasických cvičeních. Cvičení s gumou se doporučuje opravdu všem, a to nejenom ženám, ale i mužům, dětem a také seniorům. Při cvičební s posilovací gumou, kdy máme na mysli momentálně latexovou stuhu, vyráběnou v různých typech své tuhosti a v různých délkách, dosáhnete vysokého efektu. Některé typy této gumy jsou o něco silnější a musíte víc zapojit svoji sílu. Některé jsou naopak zase slabší. Posilovací gumy jsou různě odstupňované, můžete začít s tou slabší a postupně zvyšovat náročnost.

Jak působí cvičení s gumou a posilovacími činkami

Cvičení s gumou vám pomůže k silnějšímu trupu, ideální jsou cviky na záda, ale i na břicho. Lze s ní procvičit veškeré problematické partie, tedy i nohy, hýždě či ruce. Doporučujeme cvičit v pomalejším tempu, aby nedošlo k namožení svalů. Pro cvičení doma, zejména pro ty, co nemají v oblibě fitness centra, ale přesto velmi rádi cvičí, je vhodné i posilování s činkami. Příjemnou náhradou posilovací gumy jsou posilovací činky, se kterými posílíte snad všechny svaly na rukou, hrudník, trup i záda a poslouží vám třeba i když děláte dřepy. Jako při ostatních cvičeních je třeba i při tomto posilování dodržovat pitný režim. Začínáte-li cvičit po dlouhé době, nepřehánějte to, začněte pomaleji a zvolte k tomu třeba činky jednoručky. Veškeré cvičení zavádějte postupně, ať se postupně dostanete zase do své původní formy. Posilovací gumy a posilovací činky nejsou žádná finančně náročná záležitost. Pořízení vás nijak nezruinuje a můžete cvičit, kdykoliv se vám zachce.