Co všechno řeší veterinární ortopedie v Praze?

Ortopedie jakožto velice důležitý lékařský obor se specializuje na pohybový aparát, respektive na jeho onemocnění a následnou léčbu i rehabilitaci. S problémy s kostmi, klouby, svaly, vazy a šlachami bojují nejen lidé, ale i zvířata, především pak psi a kočky. I veterinární kliniky, které disponují moderním vybavením, jsou schopny zajistit operace i pooperační péči. V následujících řádcích vám představíme veterinární ortopedii a prozradíme vám, na co všechno se zaměřuje.

Pokud chcete svého mazlíčka svěřit do rukou opravdových profesionálů, nadchne vás veterinární ortopedie v Praze zvaná METROPOLEVET. Přímo na operačním sále najdete vynikající filtrace s filtry HEPA, které zvládnou ze vzduchu odstranit takřka 100 % vzdušných mikročástic. V neposlední řadě má k dispozici řadu strojů na rentgenování, monitoring životních funkcí a podobně.

Při operaci je přítomen anesteziolog

V případě, kdy je nezbytné psa či kočku uspat při operaci, o všechno se stará anesteziolog, jenž pouze monitoruje zvířecího pacienta. Právě tímto krokem se snaží veterinární chirurgie v Praze předcházet jakýmkoliv komplikacím.

S veterinární ortopedií a chirurgií má letité zkušenosti MVDr. Martin Daníček, který se na tuto oblast specializuje poměrně dlouho a neustále své znalosti prohlubuje. Pravidelně navštěvuje různé vzdělávací akce zaměřené na tento obor, a to nejen v tuzemsku, ale i v zahraničí. Dokáže u zvířat léčit zlomeniny jakéhokoliv charakteru a zvládne i léčbu vážnějších ortopedických chorob.

Odborná péče je důležitá

Spousta menších veterinárních klinik v případě vážnějších problémů s pohybovým aparátem posílá zvířecí pacienty k odborníkům. Vyhledat pomoc byste měli v případě, že se opakují bolesti končetin, dochází k akutním zánětům, zvíře má vrozenou vadu či vývojovou poruchu, nebo má nemoc způsobenou parazity.