Co vše nabízí současné CNC obrábění?

CNC obrábění je dnes velice sofistikovanou záležitostí a využívají se nejrůznější kvalitní technologie, jejichž výsledkem je vždy kvalitní a přesně vyrobený produkt. Tak například při tváření profilů se využívají takové stroje, které dokážou ohýbat nebo jinak tvářet. Ohýbání trubek a profilů nemůže být snadnější, zapomeňte na staré nářadí a stroje, které vyžadovaly také hodně lidské síly.

Velmi přesné měření

Současné skružování tyčového materiálu, ale také další práce související s obráběním kovů i jiných materiálů, už je vysoce sofistikovanou činností, která je nejprve dokonale naplánována a je provedena často celá série přesných měření. K těmto účelům využívají některé společnosti také vysoce přesné 3D měření.

Obrábění a řezání

Po měření přichází na řadu již samotné obrábění, ale také například dělení plechů. Může se jednat o velmi moderní metody, jako je dělení plechů laserovou a plasmovou technologií. Obě jsou pro zákazníka či klienta strojírensky zaměřené firmy velkou výhrou a zajišťují tu nejvyšší přesnost při řezu. Na druhou stranu je třeba občas něco svařit a jinak spojit. Svařování různých materiálů se dnes již děje nejen za pomoci známých plynů, jsou nacházeny stále nové a nové směsi, které zajistí rovněž dokonalost sváru.

CNC soustružení

CNC soustružení má mnoho podob a existuje velké množství strojů, které jsou různě orientované. Patří sem také oblíbené třískové obrábění, díky němuž bude dosaženo dokonalosti tvarů. Někdy ne nutné přistoupit také k CNC frézování členitých částí, tedy takových, které by jinak byly jen velmi těžko zpracovatelné.

Povrchové úpravy

Nesmíme zapomínat ani na úpravy povrchů, které k obrábění kovů rovněž neodmyslitelně patří. Tak například pískování drobných dílů, nebo mokré a práškové lakování jsou vždy zárukou dokonalého opracování.