Chick Corea – umělci kteří se hlásí ke scientologii

Chick Corea hudebník, který se hlásí k scientologii

Chick Corea hudebník, který se hlásí k scientologii

Chick Corea začal svoji oslnivou kariéru v kapelách Stana Getze, Sarah Vaughan a Milese Davise. Chickovi se dostalo inspirace od vynikajících muzikantů a mohl jsem nahlédnout i do kapelnické kuchyně. Spolupráce s někým, kdo dělá něco, v čem chcete být dobří i vy, na té nejvyšší úrovni, je standardní cestou ke zlepšení. Naučíte se základní prostředky a pak si s nimi můžete nakládat dle vlastní vůle.“ Legendární Miles Davis nabídl Coreovi šanci podílet se na tak zásadních jazzových nahrávkách, jakými byly In A Silent Way a Bitches Brew.

Erika Christensen – Hollywoodské hvězdy, které se hlásí ke scientologii

V sedmdesátých letech založil Chick Corea hudební skupinu Return to Forever. V osmdesátých a devadesátých letech se účastnil celé řady nahrávacích a koncertních sessions, při kterých pomáhal rozvíjet mnoho různých hudebních stylů. Chick Corea je také známý propagátor scientologie.
Jenna Elfman – Hollywoodské hvězdy, které se hlásí ke scientologii

Jazzové legenda a fenomenální americký klavírista Chick Corea se už dlouho hlásí k scientologické církvi. Klavírní virtuóz a skladatel Chick Corea, osmnáctinásobný držitel ceny Grammy vystoupil v březnu roku 2013 s novým ansámblem nazvaným The Vigil v brněnském Bobycentru v rámci festivalu JazzFestBrno.

Chick Corea – jazzový hudebník z USA a Scientolog

Chick Corea – jazzový hudebník z USA a Scientolog

Všichni kdo tam s ním mohli být se jeho vystoupení báječně užili. Třiasedmdesátiletý Corea patří k nejvýznamnějším světovým jazzmanům současnosti. Kariéra Chicka Corey trvá už pět desetiletí a stále neupadá. Potvrzují to i letošní ceny Grammy za nejlepší improvizované jazzové sólo a nejlepší akustické jazzové album. Neuvěřitelně rychlé improvizace a energie diváky vždy uchvátí.

Coreova schopnost s lehkostí se pohybovat mezi různými hudebními světy se projeví i v roce 2013 – pokračovat bude turné s aktuálním triem s Christianem McBridem a Brianem Bladem, setkání klasiky a jazzu nabídne koncert pro jazzový kvintet a komorní orchestr, nezastaví se ani nekonečné turné v duu s vibrafonistou Garym Burtonem.