Cestovní taška versus cestovní kufr

Cestovní a sportovní taška se dá používat téměř všude. Nejčastěji se používá na různá sportovní utkání, pro přenášení všelijakého sportovní náčiní a oblečení. V případě cestovní tašky se používá jako pohodlnější a lépe nositelný cestovní kufr.   Má, jak jistě všichni víme, dva popruhy na bocích a jeden větší popruh přes rameno, k tomu všemu se hodí i spousta bočních kapes. Každý si vybere dle svého gusta, ačkoli do letadla je opravdu vhodnější spíš cestovní kufr, který má pevnější konstrukci a není tak snadným cílem pro zloděje. A pokud si k němu navíc pořídíte cestovní doplněk, zámek na kufr, budete mít o starost méně a o starost více. V prvém případě se vám do cestovního kufru nedostane zloděj, v druhém případě si budete muset zapamatovat heslo.

Tašky na nákup nebo na výlet?

Taška má široké spektrum využití. Je libo taška přes rameno na menší nákup? Nebo sportovní tašku na nejnutnější věci, jako je peněženka a doklady na výletě? Pro každého se najde něco a v každé domácnosti se nějaká taška najde. Dnes už je běžné mít i tašku na notebook, který vlastní skoro každá rodina. Velkou výhodou těchto tašek, je velké množství kapes a kapsiček, do kterých se dá leccos schovat. Jen pozor na věci, které pak nelze najít ani, jak se říká „za boha“. Hlavně dámy jsou v tomto směru všechny stejné a pořád ve své aktovce (dámské kabelce) něco hledají.

Je nebo není ledvinka Retro?

Vzpomínáte na dobu nedávno minulou, kdy každý mladý muž, měl na pase připásanou ledvinku. Takový malý, v tehdejší době, velmi důležitý cestovní doplněk. Dnes už tento cestovní doplněk spatříte na zhruba padesátiletých pánech, ale najdou se i mladší, kteří na něj nedají dopustit a proto se vyrábí dál. Je to velmi praktický pomocník, se kterým máte volné ruce na cestách a peněženka a doklady se vám nemůžou lehce ztratit.