Binární opce: jednoduchý vstup na burzu?

Většina lidí se bojí vstoupit na burzu, protože ji považují za něco, co rozhodně není pro ně, bez toho aniž by to někdy v životě zkusili. Dnes vám představím jeden finanční nástroj, který může být vhodný pro každého, protože jeho princip je velmi jednoduchý a dokáže ho pochopit i člověk s žádnými obchodními zkušenostmi. Jedná se o binární opce, ty tu jsou na trhu asi od roku 2008 a nabízí snad nejjednodušší vstup na burzu vůbec. A o co vlastně v těch binárních opcích jde? No jednoduše o to předpovědět, jestli třeba cena zlata půjde nahoru, anebo dolů. Předpovídat vývoj cen samozřejmě nemusíte pouze u zlata, ale také u několik desítek dalších komodit, měnových párů, indexů, anebo akcií. Jednoduchý obchod může vypadat, třeba takto. Zvolíte si, že chcete obchodovat zlato a že si myslíte, že jeho cena bude za hodinu vyšší, než je nyní. Pak už jen obchod potvrdíte a čekáte, dokud nedojde k jeho zhodnocení. V případě správné předpovědi získáte kolem 70-85% z vaší investice, pokud by vaše předpovědí správná nebyla, tak ztratíte částku, kterou jste do tohoto obchodu vložili. 70-85% sice není tolik, ale se správnými binárními strategiemi jsou tyto částky zcela uspokojivé. Pojdme se ted podívat, jak jsme například mohli obchodovat jednu z největších aktuálních situacích na trhu – tzv. Brexit.

Brexit, aneb peníze zdarma pro šikovné binární obchodníky?

Jistě jste již slyšeli o tzv. Brexitu (aneb, jak chce Spojené království opustit EU). Ještě před referendem bylo každému jasné, že tato situace zahýbe hrozně s trhy, protože libra kvůli blížícímu referendu klesala ještě než k němu došlo a v případě, kdy by nebylo odhlasováno, tak by šla zase nahoru. V takové situaci byste teda zvolili, že cena GBP by šla nahoru (samozřejmě v porovnání s nějakou další světovou měnou, protože se jedná o obchodování párů). Takto by to vypadalo, kdyby v EU zůstali. Británie se ovšem po těsnem odhlasování referenda v Evropské unii zůstat a tak šla libra okamžitě dolů a takové ty nejlepší úschovny peněz šli nahoru. Co tím mam na mysli uschovny peněz? No jednoduše zlato, švýcarský frank a japonský jen. Tyto 3 aktiva jdou téměř vždy podle historie v době nejistoty nahoru. Ostatně o tomhle všem byste se také mohli dozvědět na mém blogu, který jsem pojmenoval – zaciname obchodovat.

Jak se dá do binárního obchodování pustit?

K tomu, abyste mohli obchodovat binární opce potřebujete prvně kvalitního brokera. Jedním z nich je například velmi slavný broker eXbino, který nabízí svou platformu i v češtině. V případě, že tedy máte problémy s angličtinou, tak je tento broker skvělou volbou. Minimální vklad je zde zvolen na 250 dolarů, což není až zas tolik vzhledem k tomu, kolik byste normálně potřebovali, abyste vstoupili na burzu. Platforma zde vypadá velmi moderně a přehledně, já osobně zde obchoduji přes rok a žádný větší problém jsem s brokerem exbino nikdy neměl.