Zakladatelka Rakouských a Německých mírových společností Bertha von Suttnerová se narodila v Praze 9. června 1843. Přesným místem, kde se Bertha Kinská – (po sňatku již Suttnerová) narodila byl dům č. 697 (roh Vodičkovy ulice a ulice V Jámě na Novém Městě pražském). Bertiným otcem byl hrabě František Josef Kinský (1768-1843) voják a polní podmaršál, a příslušník jedné z nejstarších šlechtických rodin v Čechách a matka Sofie (Žofie) Vilemína hraběnka Kinská-Körnerová (dcera hejtmana jízdy Josefa von Körnera).
Rakouská průkopnice mírového hnutí Bertha von Suttnerová, rozená hraběnka Kinská z Vchynic a Tetova, byla před svou svatbou kratší čas Nobelovou osobní sekretářkou a snad by se za něj i provdala, kdyby již neměla jiný závazek. V roce 1905, devět let po Nobelově smrti, se Suttnerová stala nositelkou Nobelovy ceny za mír. V Praze se už více než 15 let snaží prosadit mírotvorné myšlenky Berty Suttnerové Společnost Berty Suttnerové, která mí sídlo v Praze.
10. 12. 1905 obdržela Berta von Suttner jako vůbec první žena na světě Nobelovu cenu za mír, kterou převzala 18. dubna 1906 v Kristianii (Oslo). Při převzetí Nobelovy ceny přednesla přednášku „Vývoj mírového hnutí“. Čestného ocenění se Suttnerové dostalo také (bohužel až posmrtně) při proslovu Štefana Zweiga na Mezinárodním ženském kongresu k porozumění národů v Bernu v roce 1917.
V roce 1904 se konala v Berlíně Mezinárodní ženská konference. Berta von Suttner měla přednášku na závěrečné mírové demonstraci ve filharmonii. Ve stejný rok tedy v roce 1914 odjela bertha do USA na Světový mírový kongres v Bostonu. Následně cestovala po celé severní Americe a mívala až tři přednášky denně. Ve Washingtonu DC byla pozvána do Bílého domu k rozhovoru s prezidentem Theodorem Rooseveltem. Do USA jela podruhé v roce 1912 a přednášela tam ve více než padesáti městech.
Bertha von Suttner aktivně po celý život vší silou bojovala proti válkám a zanechal silný odkaz ve formě různých literálních děl, která jsou stále čtena. Její portrét byl dále zobrazen na rakouských bankovkách, kde jí mohli Rakušané každý den vidět až do nástupu měny Euro a staření Rakouských šilinků z oběhu.
Společnost Berty Suttnerové má za cíle :
studium a šíření idejí nositelky Nobelovy ceny míru hraběnky Berty Suttnerové s cílem získat pro ně podporu veřejnosti